27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yasağın ayırdığı köyler!
Lüleburgaz’a bağlı Alacaoğlu köyü ile bu köye 5 kilometre mesafedeki Hayrabolu ilçesine bağlı Kılıçlar köyünü, büyükşehirlere giriş çıkış yasağı ayırdı. Aralarında mıcırlı asfaltla ulaşımın sağlandığı iki köy arasındaki yol beton bariyerlerle kapatıldı.
Lüleburgaz # 07 Nisan 2020 Salı 12:00

Tansu Edip GÖKBUDAK

Yurt genelinde 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışın yasaklanmasının ardından, iki il sınırında bulunan komşu köyler de durumdan etkilendi.

Bu durumdan en çok etkilenenlerden biri ise Lüleburgaz’ın Alacaoğlu köyü ile Hayrabolu’nun Kılıçlar köyü oldu.

UZAKLIK SADECE 5 KİLOMETRE

Bağlı bulundukları il merkezi daha uzak olan ve birbirlerine sadece 5 kilometre mesafede olan iki köyün ulaşımı yasak kapsamında tamamen kesildi.

Her iki köydeki köy sakinleri birbirleriyle artık telefonla iletişim sağladıklarını belirterek, yasaktan en fazla kendilerinin etkilendiğini belirtti.

GİRİŞ VAR ÇIKIŞ YOK

Alınan söz konusu karar kapsamında Alacaoğlu köyüne ise artık sadece giriş yapılabilirken, Tekirdağ yönüne çıkış kapanmış oldu.

Birbirlerine il merkezinden daha yakın olan sınır köylerinin sakinleri, büyükşehirleri giriş-çıkış yasağının kapsamının değiştirilmesi gerektiğini belirterek, “Bariyer yerine her iki köyün kendi bulunduğu il tarafındaki çıkış noktalarında jandarma tarafından ikametgah kontrolü yapılabilir. Bu yasakla tamamen bölündük” dedi.

 

Bu haber 5731 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter