02 Ekim 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kapılar kapandı!
Burası Lüleburgaz gişeleri…
Lüleburgaz # 06 Nisan 2020 Pazartesi 07:40

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Cumartesi günü itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’tan giriş ve çıkışların yasaklanması sonrasında Tekirdağ ve İstanbul yönünden Lüleburgaz’a girişler de kapatıldı. Tekirdağ ve İstanbul’dan gelen hiçbir özel aracın ilçeye girmesine izin verilmezken, sadece belgesi olan tır ve kamyon şoförlerine izin verildi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs tedbirleri kapsamında Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 00.00 itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta giriş ve çıkışları yasakladığını duyurması sonrasında Lüleburgaz’da denetimler artırıldı.

Bu doğrultuda otoyolun Lüleburgaz gişeleri dubalarla tamamen kapatılırken, sadece tırların geçeceği alan boş bırakıldı.

100 ARAÇ GERİ GÖNDERİLDİ

Saat 00.00 itibariyle jandarma ve polis ekipleri Lüleburgaz’ın İstanbul yönündeki girişlerinde kontrollerini artırdı. Jandarma ekipleri D-100 karayolunda önlemlerini artırırken, Görünüm Gazetesi Lüleburgaz gişelerinde önlem alan polis ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi. 

Eldivenli ve maskeli polisler giriş ve çıkışları tamamen kapattı.

Kaynaklardan edinilen bilgiye göre Cuma gecesinden Cumartesi öğlene kadar yaklaşık 100 aracın izni olmadığı için geri gönderildiği öğrenildi. Ekiplerin 15 gün boyunca bu önlemleri devam ettireceği belirtildi.

SADECE TIRLAR GEÇTİ

Özel araç sürücülerinden yalnızca Lüleburgaz ya da Edirne’de ikamet ettiğini kanıtlayan olursa giriş yapabildiği gişelerden tır ve kamyon sürücüleri geçti. Şoförler, iş yaptıklarını kanıtlayan belgelerini göstermek ve ateşleri 38 derecenin altında çıkmak koşuluyla ilçeye giriş yapabildi.

 

Bu haber 4963 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter