27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Banka değil ‘oto yıkama’ kuyruğu
Lüleburgaz’da çok sayıda otomobil sahibi, koronavirüs salgını nedeniyle otomobillerini yıkamak için akaryakıt istasyonlarında yıkama kuyruğuna girdi.
Kırklareli # 04 Nisan 2020 Cumartesi 12:46

Tansu Edip GÖKBUDAK

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Lüleburgazlı vatandaşlar her geçen gün evlerine kapanmaya başlayıp hijyenlerini en üst seviyeye çıkarırken, otomobil sahipleri de araçlarını düzenli olarak yıkamaya başladı.

Özellikle oto yıkamacılar ve akaryakıt istasyonlarındaki araç yıkama bölmelerinde uzun kuyruklar oluştuğu gözlemlendi. Gün içinde yüzlerce sürücünün otomobillerini bol köpüklü suyla yıkadığı öğrenildi.

POMPADAKİ TEHLİKE

Bunun yanı sıra self servis oto yıkamalarda su pompaları da hastalığın yayılması açısından büyük risk oluşturuyor Sağlık Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, self servis oto yıkamalarda vatandaşların su ve köpük pompalarına dokunmasının da hastalığın yayılmasında büyük risk oluşturduğu belirtildi. Vatandaşların su pompalarına tek kullanım eldiven takarak dokunmaları ve işleri bittikten sonra eldivenleri içe doğru katlayarak çöpe atmaları gerektiği belirtildi.

Bu haber 7004 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter