31 Mayıs 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Başkan ‘mesafeye uymayanlara’ patladı
Edirne # 01 Nisan 2020 Çarşamba 07:15

Edirne'nin Keşan ilçesinde, belediye başkanı Mustafa Helvacıoğlu, banka önünde sıra beklerken sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlara tepki gösterdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, belediye tarafından vatandaşları uyarmaları için 50 kişilik gönüllü ekibi oluşturuldu.

Yeşil yelek giyen gönüllüler, uyarılara rağmen dışarıda olan vatandaşlara "Evde kal" çağrısında bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI DA GÖNÜLLÜ EKİBİNDE

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da yeşil yelek giyerek vatandaşları uyardı.

Banka ve PTT şubesi önünde 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uyulmadığını gören Başkan Helvacıoğlu, "1 metre arayla durmakla sıranızı kaybetmiyorsunuz, sağlığınızı kazanıyorsunuz. Sevgili vatandaşlarım böyle olmaz, güvenlik görevlileri sıraya girmeyenin işlemini yaptırmayın. Sosyal mesafeyi koruyalım, mesafeyi koruyamazsak bu işi başaramayız." diyerek vatandaşlara tepki gösterdi.

"BANKALARIN ÖNÜ ÇOK KALABALIK"

Mustafa Helvacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm Türkiye'de vatandaşların sağlığı için önlemler alındığını söyledi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında gönüllü ekibi oluşturduklarını anlatan Helvacıoğlu, "Gönüllülerimiz vatandaşları tek tek uyarıyor. İnsanlarımızın topluma borcu var. 'Bana bir şey olmaz' modundan çıkmalılar. Bu günler, işini bitirip hemen evine dönme zamanıdır. Ne olur hemşehrilerim, kendinizi, mesafeyi koruyun, bu işi başaracağız. 1,2 metre sosyal mesafe ve hijyen... Bankaların önü çok kalabalık. Bankalar önlem almalıdır. Bankalar birliği ve PTT ayrı önlemler almalı. Buradan sesleniyorum, vatandaşları sosyal mesafeye göre sıraya soksunlar." 

Meydanlarda ya da banka önlerinde zaman zaman kalabalıkların oluştuğunu dile getiren Helvacıoğlu, "Vatandaşlarımızın duyarlılığını artırmamız lazım. Sosyal mesafe kuralına uyulmadığını görünce üzülüyorum. Her şey devletten beklenmemeli, vatandaşlarımız kendileri de önlem almalıdır. Bankalar içeri dört kişi alıyor, dışarıda ne olursa olsun diyor. Dışarısını da düzenli sıraya sokacaksınız, bu herkesin görevi." ifadelerini kullandı.  

AA

Bu haber 1447 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter