08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İşaret diliyle ‘Evde Kal Türkiye’
Lüleburgaz # 26 Mart 2020 Perşembe 07:45

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da işaret dili kursu öğrencileri, telekonferans aracılığıyla hazırladıkları video ile vatandaşlara ‘Evde kal’ çağrısı yaptı.

Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi İşaret Dili Eğitmeni Buse Güler’in eğitmenliğinde açılan İşaret Dili Kursu, koronavirüs tedbirleri kapsamında telekonferans yöntemiyle devam ediyor.

Her akşam saat 20:00’de kursiyerlerin telekonferans yöntemiyle katıldıkları kursta yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan ‘Evde kal’ çağrısı işaret diline çevrilerek bir video hazırlandı.

“SAKİN OLUN, KORKMAYIN, PANİĞE KAPILMAYIN”

Videoda öğrenciler; “Türkiye koronavirüsü ile mücadele etmeye başladı. Bizlerin de halk olarak yapmamız gerekenler var. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 14 kurala mutlaka uyun. Devlet yetkililerinin açıklamalarına mutlaka uyun. Sakin olun, korkmayın, paniğe kapılmayın, tedbirli olun. Evde kal Türkiye” çağrısı yaptı.

İşaret dili ile hazırladıkları videoda Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu, İstiklal İlkokulu ve TEK Ortaokulu kurs ekiplerinden öğrenciler bulunduğunu belirten İşaret dili eğitmeni Buse Güler; “Hepimizin evde olduğu bugünlerde tüm kurs ekipleri olarak ortak bir çalışma hazırladık. Gündemimizde koronavirüs ve ‘Evde kal Türkiye’ mesajı vardı. Hiçbirimiz evden çıkmadığımız için kursiyerler kendi evlerinde video çekerek bizlere ulaştırdılar. Bu sayede işitme engelli vatandaşlar arasında bir farkındalık oluşturmak istedik” dedi.

 

Bu haber 640 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter