10 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kuyumculara saat ayarı
Lüleburgaz Kuyumcular Derneği Başkanı Şerif Arda, ilçe genelindeki kuyumcuların koronavirüs salgını önlemleri kapsamında bugün itibariyle 12.00 ile 17.00 arasında hizmet vereceğini açıkladı. Arda, “Vatandaşlarımıza hizmeti aksatmak istemiyoruz. Ancak salgına karşı tedbirlerimizi almak durumundayız” dedi.
Lüleburgaz # 26 Mart 2020 Perşembe 07:42

Tansu Edip GÖKBUDAK

Toplu taşımadan marketlere, gıdadan giyim sektörüne kadar birçok iş ve işyeri yeni tip koronavirüs salgını kapsamında önlemlerini alıp ya geçici olarak faaliyetlerini durdurmaya ya da çalışma saatlerini düzenledi.

Bu tedbirleri almaya yönelen bir diğer kuruluş da Lüleburgaz Kuyumcular Derneği oldu. Kuyumcular Derneği, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bugünden itibaren çalışma saatlerinin 12.00 ile 17.00 arasında olacağını belirtti.

“TEMASI EN AZA İNDİRİYORUZ”

Konuyla ilgili Görünüm Gazetesi’ne konuşan Şerif Arda, vatandaşların altın taleplerini karşılamaya devam edeceklerini ancak teması en aza indirdiklerini söyledi. Arda, bugünden itibaren faaliyetlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında günde sadece 5 saat olacağını belirten Arda, “Vatandaşımıza hizmete devam edeceğiz. Ancak önlemlerimizi artırdık” dedi.

“ALTIN HALA GÜVENLİ LİMAN”

Öte yandan altının hala güvenli liman olduğuna değinen Arda, “Şu an küçük küçük alım ve satımlar oluyor. Alışveriş dengelendi. Bir yandan altınını nakde çevirmek isteyen vatandaşlarımız, diğer yanda da küçük küçük altınlar yapan vatandaşlarımız var” diye konuştu.

Bu haber 1522 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter