08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Beslenme zinciri!
İç ısıtan görüntü…
Lüleburgaz # 26 Mart 2020 Perşembe 07:41

Ahmetbey Belediyesi salgın nedeniyle vatandaşların eve kapanmaya başlamasının ardından sokaklarda yalnız kalan sokak hayvanlarını besleme faaliyetlerini artırdı. Besleme faaliyeti sırasında anne köpek ve yavrularının görüntüsü yürekleri ısıttı. Belediye başkanı Mustafa Altıntaş, anne ve yavrularını sahiplendiklerini açıkladı. 

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’da yetkililerin ısrarla yaptığı “Evde kalın” çağrıları karşılı bulmaya başlarken, sokakta bir başına kalan sokak hayvanlarının imdadına hayvanseverler ve belediyeler yetişti. Lüleburgaz ve Ahmetbey Belediyeleri, bu süreçte sokak hayvanlarının aç kalmaması için çeşitli noktalarda besleme çalışması yaptı.

HEM KENDİNİ HEM YAVRULARINI DOYURDU

Belediyelerin besleme noktasında sokak hayvanlarını beslediği anlardan en dikkat çekeni Ahmetbey’de yaşandı.

Ahmetbey Belediyesi’nin yaptığı besleme faaliyetleri sırasında, bir anne köpeğin beslendiği sırada yavrularının da onu emmesi duygulandırdı.

KÖPEĞİ SAHİPLENDİLER

Duygu dolu görüntü hakkında Görünüm Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, anne ve yavrularını sahiplendiklerini söyledi. Altıntaş. “Anne köpek ve yavruları bizim garajımızda emin ellerde. Ekiplerimiz orada bakımını yapıyor. Aslında bu durum her sene ortaya çıkan bir tablo. Biz sürekli bu tarz durumla karşılaştığımızda köpekleri sahipleniyoruz. Sahiplenmek isteyen olursa o vatandaşlarımıza sahiplendiriyoruz. Eğer kimse çıkmazsa, bizim köpeğimiz olarak ömürlerini geçiyorlar” dedi.

“CAN DOSTLARIMIZI UNUTMUYORUZ”

Altıntaş, can dostları hiçbir zaman unutmadıklarını söyleyerek, “Sokakta yaşayan dostlarımızı unutmuyoruz. Mama desteği için Ali Çalışkan, Halikarnas Petshop’a teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de vatandaşlar ve çevre belediyeler, köyler tarafından beldemize terk edilen sokak hayvanları için, ihtiyacımız olduğunda veterinerlik hizmeti, kısırlaştırma desteği vererek barınaklarını açan Kırklareli ve Lüleburgaz Belediyelerimizin değerli başkanlarına” diye konuştu.

 

Bu haber 616 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter