10 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Öğretmenlerden öğrencilerine mesaj
Lüleburgaz 80. Yıl Ortaokulu öğretmenleri, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ayrı kaldıkları öğrencilerine bir video çekerek “Yine en güzel dersleri birlikte yapacağız” mesajı verdi. Okul müdürü Salih Eker, “Bir an önce çiçeklerimize kavuşmak istiyoruz. Dünyanın en güzel çiçekleri olan öğrencilerimizi okulda görmek istiyoruz” dedi.
Lüleburgaz # 26 Mart 2020 Perşembe 07:38

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz 80. Yıl Ortaokulu, koronavirüs salgını nedeniyle okullara verilen arada, öğrencilerine duygu dolu mesaj içeren video çekerek seslendi. Her bir öğretmenin ellerinde tek tek notlar tuttuğu slayt gösterisi şeklindeki videoda, salgının geçmesinin ardından yine eskisi gibi öğrencilerle en güzel derslerin yapılacağı mesajı paylaşıldı. Mesajın sonunda ise okul müdürü Salih Eker’in elindeki notun sonunda “Evde kal Lüleburgaz” etiketinin olması da dikkat çekti.

“ANNELERİNİ ÜZMESİNLER”

Söz konusu çalışmayla ilgili Görünüm Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Salih Eker, öğrencilerini çok özledikleri için böyle bir video çekmeye karar verdiklerini söyledi. Videoyu okulun Facebook sayfasından paylaşan Eker, “Öğrencilerimizin bu süreçte evlerinde kalıp anne ve babalarını üzmeden derslerine çalışıp vakitlerini güzel geçirmelerini istiyoruz. İnşallah bu süreç bir an evvel geçer” diye konuştu.

“ÇİÇEKLERİMİZE KAVUŞMAK İSTİYORUZ”

Eker, öğrencilerin her birinin çiçeğe benzediğini söyleyerek, “Bir an önce çiçeklerimize kavuşmak istiyoruz. Bahar geldi. Etraf çiçekle dolmaya başladı. Biz de dünyanın en güzel çiçeklerini okulumuzda tekrar görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan okulu öğretmenlerinin tek tek notlarla paylaştığı mesaj şöyle;  “80. Yıl Ortaokulu öğretmenleri siz değerli öğrencilerimizi çok özledik. Lütfen anne ve babalarınızı üzmeyin. Derslerinizi takip edin. Tekrarlarınızı yapın, sabredin. Çok kısa bir zamanda yine en güzel dersleri birlikte yapacağız Evde kal Lüleburgaz.”

Bu haber 627 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter