14 Temmuz 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Minibüs seferlerine salgın düzenlemesi!
İşte sefer sıklıkları…
Lüleburgaz # 25 Mart 2020 Çarşamba 07:22

Lüleburgaz’da yeni tip koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında 105 No’lu Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı minibüslerin seferleri bundan böyle 06.30 ile 21.00 arasında olacak. Öte yandan minibüs sefer sıklıkları da azaltıldı.

Tansu Edip GÖKBUDAK                                                                      

Koronavirüs salgınının her geçen gün arttığı ve devletin bir dizi tedbirler aldığı hastalığa karşı Lüleburgaz’ın toplu ulaşımında da önlemler alındı. Lüleburgaz 105 No’lu Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi dünden itibaren saat 06.30 ile 21.00 arasında hizmet vermeye başladı. Bu doğrultuda minibüsler saat 21.00’de paydos edecek.

“MÜMKÜN OLDUĞUNCA DIŞARI ÇIKMAYIN”

Konuyla ilgili Görünüm Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan kooperatif başkanı Ahmet Ersöz, vatandaşların sağlığı için bu tarz bir önlem aldıklarını söyledi. Salgının her geçen gün arttığına dikkat çeken Ersöz, hastalığın yayılmaması için vatandaşlara evde kalmaları yönünde çağrıda bulundu. Ersöz, “Vatandaşlarımız ihtiyaçları olmadığı sürece dışarı çıkmasınlar. Minibüslerimizi sürekli dezenfekte ediyoruz. Ancak bu hastalığı yenmede en büyük faktör kendimizi izole edip teması en aza indirmek. Umarım bu günler de geçecek” dedi.

“65 YAŞ ÜSTÜNÜ ALMIYORUZ”

İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üzeri ile kronik hastaların sokağa çıkmalarını yasaklamasının ardından minibüs şoförlerinin de harekete geçtiğini söyleyen Ersöz, “Yasağı dikkate almayıp dışarı çıkan yaşlılarımızı minibüslerimize almıyoruz. Bu çok üzüntü verici bir durum. Ancak onların sağlığı için bunu yapmak zorundayız. Onların bizim başımızda olmalarına ihtiyacımız var. Bu nedenle yaşlılarımız lütfen kurallara uysun” dedi. Ancak Ersöz sadece yaşlıların değil gençlerin de dikkat etmesi gerektiğini söyleyerek, “İşi olmadığı sürece kimse dışarı çıkmasın. Çalışanlar da Sağlık Bakanlığı yetkililerinin virüsten korunma yöntemleri konusundaki uyarılarını dinlesin” diye konuştu.

YARI DOLU GİDECEK

Öte yandan Lüleburgaz’da minibüsler dün itibariyle yüzde 50 doluluk oranıyla yolculuk etmeye başladı. Halihazırda koronavirüs salgını endişesi nedeniyle vatandaşların kullanmadığı minibüsler artık kapasitelerinin yarısı kadar yolcu alabilecek.

İŞTE SEFER SIKLIKLARI

Tüm bunların yanı sıra vatandaşı ilgilendiren minibüs hatlarının sefer sıklıkları ise şöyle;

2 Numaralı Yeni Sanayi Hattı 15 dakika

3 Numaralı Kurtuluş Hattı 15 dakika

4 Numaralı İstasyon Hattı 20 dakika

5 Numaralı Gündoğu Hattı 20 dakika

6 Numaralı Eczacıbaşı Hattı 20 dakika

7 Numaralı Aydınevler Hattı 20 dakika

8 Numaralı Toki Hattı 20 dakika

9 Numaralı Onurkent Hattı 20 dakika

10 Numaralı Medikent Hattı 30 dakika

Bu haber 1405 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter