10 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Evde kal masalsız kalma”
Lüleburgaz # 24 Mart 2020 Salı 07:41

Çınar TÜRKMEN

Uçaneller Kuklaevi, 'Evde Kal Masalsız Kalma' diyerek YouTube kanalı üzerinden kukla oyunlarının ardından masal da yayınlamaya başladı.

'Uçaneller Kuklaevi' adlı YouTube kanalı üzerinden ilk etapta ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ ve ‘Altın Top’ adlı çocuk kukla oyunlarını yayınlayan ekip, 'Deve ile Fare' adlı masalı da dün yayınladı.

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Sarıoğlu, çocuk-yetişkin fark etmeden, salgın nedeniyle evinden çıkamayan tüm vatandaşlar için YouTube kanalında paylaşımlar yaptıklarını hatırlatarak; "Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde biz de Uçaneller Kuklaevi olarak bir katkı vermek istedik. Çocuklarımız evde. Onlar için oyunlarımızı ve yeni okumaya başladığımız masallarımızı YouTube kanalımıza yükledik. Belki çocuklarla bu yolla uzaktan iletişime geçebiliriz diye düşündük. Eğer çocuklarımız okudukları masalları çekerlerse bu kanaldan arkadaşlarına ulaşmaları için onları da onların izniyle yayınlayacağız. Bugünler geçecek, herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse, sınırları içerisinde kalırsa bu sorunu hep beraber atlatacağımızı düşünüyoruz. Sanatçı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimizi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 559 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter