10 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Birlikte başaracağız!
Türk bayrakları aşıdı…
Lüleburgaz # 24 Mart 2020 Salı 07:37

Dünya genelinde etkili olan ve on binden fazla ölüme neden olan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Lüleburgaz’da vatandaşlar eve kapanmaya başlarken, bazı vatandaşların evlerine ve işyerlerine Türk Bayrağı asarak birlik mesajı verdiği görüldü.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Dünya genelinde 10 binden, sadece İtalya’da 4 binden fazla ölüme neden olan yeni tip koronavirüse karşı İtalya’daki insanların evlerine İtalyan Bayrağı asarak dayanışma örneği sergilemesinin benzeri Lüleburgaz’da yaşanmaya başladı. Lüleburgaz’da çok sayıda vatandaşın ev ve iş yerlerine yaşanan bu zorlu günlerde en çok ihtiyaç şey olan birlik ve beraberlik mesajını vermek amacıyla Türk Bayrağı astığı görüldü.

“EVİNDE KAL LÜLEBURGAZ”

Yaşanan durum duygulandırırken sosyal medyada örgütlenen Lüleburgazlılar, hastalığın yayılmasının önüne geçilmesi için Facebook ve Twitter’da “Evde kal Lüleburgaz” etiketiyle paylaşım yapmaya başladı. Çok sayıda vatandaş, Lüleburgazlılara mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunurken, dışarı çıkmak zorunda olanlara da 1 metre kuralına uymaları yönünde paylaşımlar yaptı.

 

Bu haber 1131 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter