08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Bu sıkıntılar bitsin köfteleri ben pişireceğim”
Ahmetbey Belde Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş; “65 yaş üstü vatandaşlarıma söz. Bu sıkıntılar bir bitsin, İğneada’da deniz ve orman pikniği yapacağız. Köfteleri de kendi ellerimle pişireceğim. Yeter ki siz başımızda olun” dedi.
Lüleburgaz # 24 Mart 2020 Salı 07:36

Tansu Edip GÖKBUDAK

İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmasını sınırlandırmasının ardından Ahmetbey Belediyesi, beldedeki 900’e yakın yaşlıyı tek tek gezmeye başladı. Yaşlıların istek ve şikayetlerini dinleyen Altıntaş, tek tek not alırken kötü günler geçtikten sonra yaşlılarla yeniden bir arada olacaklarını söyledi.

SOSYAL MESAFEYE UYDU

Öte yandan ziyaretlerine ilk olarak şehit aileleriyle başlayan Altıntaş, evlerinden çıkamayan vatandaşların sorunlarını dinlerken sosyal mesafe kuralı olan 1 metre uzaklığı dikkate aldı. Altıntaş, kendine sarılmak isteyen yaşlıları ise “Salgın geçene kadar kalben sarılalım” diyerek uyardı.

“YETER Kİ SİZ BAŞIMIZDA OLUN”

Yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu belirten Altıntaş, vatandaşlara sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Altıntaş, salgının geçmesinin ardından yeniden eskisi gibi olacaklarını söyleyerek, “65 yaş üstü hemşehrilerime söz. Bu sıkıntılar bir bitsin, İğneada’da hep birlikte deniz ve orman pikniği yapacağız. Köfteleri de kendi ellerimle pişireceğim. Yeter ki siz başımızda olun” dedi. Altıntaş’ın bu paylaşımı kısa sürede yüzlerce kişiden beğeni aldı.

LOKANTALARA TEK TEK UYARI

Tüm bunların dışında İçişleri Bakanlığı’nın lokanta, restoran, pastane ve benzeri iş yerlerinin sadece paket servis ve “gel-al” şeklinde hizmet vereceği yönündeki kararının ardından Altıntaş, Cumartesi akşamı beldedeki bütün işletmelere giderek uyarıda bulundu.

Bu haber 1336 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter