08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Muhtarlar seferber oldu
Yeni tip koronavirüs salgının yurt genelinde her geçen yayılması sonucu kurumlar birer birer önlemlerini açıklarken, Lüleburgaz’daki mahalle muhtarları mahallelileri için harekete geçti. Kimi muhtar evinden dışarı çıkamayan yaşlılar için ev alışverişi yaparken kimi muhtarın da mahallelinin hijyeni için dezenfektan alması duygulandırdı.
Lüleburgaz # 24 Mart 2020 Salı 07:34

Tansu Edip GÖKBUDAK

Koronavirüs salgını sonrası Lüleburgaz’da gözleri yaşartan dayanışma örneği sergilendi.  Evlerinden çıkamayan yaşlılar için Halkçı Liseli gençler apartmanlardaki yaşlılar için “Bu apartmanda gençlik var” sloganıyla yaşlıların market alışverişini karşılamaya başlarken, muhtarlar da mahalle sakinleri için 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladı. Görünüm Gazetesi olarak mahalle sakinleri için önlemlerini duyuran muhtarların çalışmalarını sıraladık.

MAHALLELİYE ÜCRETSİZ DEZENFEKTAN

Yıldız Mahallesi Muhtarı Ümit Öztürk, koronavirüs tedbirleri kapsamında mahalle sakinleri için dezenfektan pompası ve dezenfektan ilacı aldı. Öztürk, apartmanlarını dezenfekte etmek isteyen mahalle sakinleri için pompayla birlikte dezenfektan ürünün ücretsiz verileceğini duyurdu. Duyurusunu “Evindekalmahallem” etiketiyle yapan Öztürk’ün çalışması büyük beğeni topladı. Öztürk’ün telefon numarası ise; 05076953949

“BÜYÜKLERİMİZE 7/24 HİZMET VERİYORUZ”

Gerçekleştirdiği projelerle mahallelinin sevgisini kazanan İnönü Mahalle Muhtarı Emre Erbaş da yaşanan krize duyarsız kalmadı. Evlerinden çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş ve üstü vatandaşlara ve yakınlarına çağrıda bulunan Erbaş, “İnönü Mahallesi’nde yaşayan 65 yaş ve üzeri büyüklerimize 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Yakınlarınız veya komşularınız varsa İnönü Mahalle Muhtarlığı’na bildirmenizi rica ederim” dedi.  Ulaşmak isteyenler için Erbaş’ın telefon numarası 05355605198.

“TANIDIKLARINIZI BİLDİRİN”

Geçtiğimiz Cumartesi günü yaşlıların market alışverişini yapma kararı alan Kurtuluş Mahalle Muhtarı Can Muntaş da mahallelilerine duyuruda bulundu. Mahalle sakinlerine çağrıda bulunan Muntaş, evlerinden ayrılamayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan kişiler için Vefa Sosyal Hizmet Grupları oluşturulacağını hatırlatarak, “Apartmanlarınızda, sokağınızda, yakınlarınızda 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan, yanında bakacak kimsesi olmayan veya bakıcısı da yaşlı olan komşularınız, tanıdıklarınız varsa isim, adres ve telefon bilgilerini acil olarak bana ulaştırın” dedi. Muntaş’a ulaşmak isteyenler için telefon numarası şöyle; 05319176262

HÜRRİYET MAHALLESİ DE SESSİZ KALMADI

Hürriyet Mahallesi Muhtarlığı da yaşanan gelişmelere sessiz kalmadı. Muhtarlık, Facebook hesabında yayınladığı bildiriyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçları için ulaşabileceği numaraları paylaştı. Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşların ulaşabileceği numaralar şöyle; Gürsel Güney 05366118654, Ercan Dovan 05327766924, Kader Güven 05366139085, Ebru Onur 05358595420.

“SAĞLIĞIMIZ İÇİN DIŞARI ÇIKMAYALIM”

Kocasinan Mahalle Muhtarı Esra Birol da 7 gün 24 saat boyunca cep telefonunun vatandaşın aramalarına açık olduğunu belirtti. “Sağlığımız için dışarı çıkmayalım” diye uyarıda bulunan Birol, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlar için telefon numarasını paylaştı. Birol’un telefon numarası şöyle; 05432787895.

BÜTÜN MUHTARLAR DESTEK VERDİ

Görünüm Gazetesi olarak sadece birkaç örneğini verdiğimiz muhtarların yanı sıra ilçe genelindeki bütün mahallelerin muhtarları vatandaşlarına çağrıda bulundu. Öte yandan vatandaşlar bütün muhtarların telefon numarasına Lüleburgaz Belediyesi’nin internet adresi üzerinden ulaşabiliyor.

Bu haber 1776 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter