10 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeski’de 50 ünite kan toplandı
“Zor zamanda gereğini yaptık”
Lüleburgaz # 23 Mart 2020 Pazartesi 07:33

Metin KARAKUŞ

Babaeski Türk Kızılay Temsilciliği ve Edirne Kan Merkezi iş birliğinde, “Hayat Kurtarmak senin kanında var” sloganı ile gönüllü kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde seyyar çadır içinde düzenlenen Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasında toplam 50 Ünite kan toplandı.

Gönüllü kan bağışı kampanyasında birçok duyarlı vatandaşın yanı sıra Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Öztürk ve Personeli ile birlikte Kızılay Kan Merkezi Seyyar çadırında gönüllü olarak kan bağışında bulundu.

“BABAESKİ HALKI DUYARLILIĞINI GÖSTERDİ”

Türk Kızılay Babaeski Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar, kan bağışı kampanyasıyla ilgili; “Babaeski halkı bu zor günlerimizde yine duyarlılığını gösterdi” dedi.

Kaynaklar; “Kan stoklarımızın azaldığı ve tüm dünyada virüsün kol gezdiği şu günlerde yoğun bakım ve onkoloji servislerinde yatan hastalarımızın kan ihtiyacını karşılamak üzere düzenlemiş olduğumuz “Hayat Kurtarmak senin kanında var” başlıklı kan bağışı kampanyasında çağrımıza kayıtsız kalmayan Babaeski Halkımızdan 50 ünite kan alımı gerçekleştirilmiştir. Başta Sayın Kaymakamımız Sayın Şenol Levent Elmacıoğlu olmak üzere tüm bağışçılarımıza, hastanelerde yatan hastalarımız ve hasta yakınlarımız adına Türk Kızılay'ı olarak çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasında ayrıca bugüne kadar Türk Kızılay’a 12 ünite kan bağışında bulunan Mehmet Oğuz Çallı’ya, Türk Kızılay Babaeski Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar tarafından gümüş madalya ve berat belgesi verildi.

 

Bu haber 529 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter