10 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Muhtardan ‘acil ihtiyaç’ seferberliği
Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Can Muntaş, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan ya da çıkmak istemeyen vatandaşların acil market alışverişini yapmak için kolları sıvadı. Muntaş, “Umarım bu uygulama bütün Lüleburgaz’a yayılır. Vatandaşlarımız yeter ki önlemini alıp evlerinden çıkmasın. Biz mahallelimiz için görevimizin başındayız” dedi.
Lüleburgaz # 23 Mart 2020 Pazartesi 07:32

Tansu Edip GÖKBUDAK

Kurtuluş Mahallesi’nde koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan kronik hastalar, yaşlılar ya da evlerinden çıkmak istemeyen vatandaşlar için mahalle muhtarlığı örnek bir çalışma başlattı.

Bir mahalle sakininin dışarıya çıkmaya çekinmesinden etkilenen Muntaş, dışarı çıkamayan mahalle sakinlerinin acil ihtiyaçlarını marketlerden almaya karar verdi.

BİR TELEFON UZAKTA

Kendiyle birlikte gönüllü mahallelinin de destek verdiği çalışma kapsamında, alışveriş ihtiyacı olan vatandaşlar mahalle muhtarına bir telefonla ulaşabilecek. Görünüm Gazetesi’ne konuşan Gazetesi’ne konuşan Muntaş, “Dışarı çıkmaya çekinen, kronik hastalığı olanlar için dışarı çıkıyoruz. Sadece ben değil mahalle sakinleri de destek veriyor. Umarım bu uygulama bütün Lüleburgaz’a yayılır” diye konuştu.

Muntaş, kendisine ulaşmak isteyenler vatandaşların 0531 917 62 62 numaralı telefon numarasından arayabileceklerini söyledi.

Bu haber 2886 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter