10 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Market alışverişini gençler yapacak
Halkçı Liseliler Lüleburgaz Şubesi koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların alışveriş ihtiyacını karşılamak için “Bu binada gençlik var” kampanyası başlattı. Her apartmanda bulunan gence ulaşmayı hedefleyen liseli gençler,  bu sayede hem yaşlıları virüsten korumayı hem de 90’lı yıllarda oldukça yaygın olan Çocukların bakkala gönderilmesi geleneğini tekrar hayata geçirmiş oldu.
Lüleburgaz # 23 Mart 2020 Pazartesi 07:32

Tansu Edip GÖKBUDAK

Halkçı Liseliler Lüleburgaz Şubesi üyesi gençler, yaşlıların ve kronik rahatsızlığı bulunanların hem dışarı çıkmaması hem de söz konusu kişilerin market ihtiyaçlarını karşılamak için “Bu binada gençlik” var hareketi başlattı.

Proje kapsamında Lüleburgaz’daki her ev ve apartmanda örgütlenmeyi planlayan gençler, kronik rahatsızlığı olan kişilerle yaşlı vatandaşların market ihtiyacı talebini yerine getirecek. Aldıkları siparişleri bakkal ve marketlerden alacak olan gençler böylece vatandaşların evde kalmasını sağlamış olacak.

“VİRÜSE KARŞI YÜKÜ AZALTMALIYIZ”

Projeyle ilgili Görünüm Gazetesi’ne konuşan Halkçı Liseliler Lüleburgaz Şube Başkanı Yavuzcan Gökalp, CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin yaptığı bir çalışmaya Halkçı Liseliler Genel Merkezi’nin destek verdiğini söyledi. Gökalp, “Amacımız virüsün daha çok etki gösterdiği yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza yardımcı olmak. Bu projeyle Türkiye ve Lüleburgaz’ın virüse karşı yükünü azaltmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Bu haber 1620 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter