08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tiyatro eve geldi!
Uçaneller Kuklaevi, salgın nedeniyle evden çıkamayanlar için YouTube kanalından kukla oyunlarını yayınlamaya başladı.
Lüleburgaz # 22 Mart 2020 Pazar 11:31

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz'ın kültür ve sanat alanındaki temsilcisi Uçaneller Kuklaevi, 'Evde Kal Tiyatrosuz Kalma' diyerek kukla oyunlarını YouTube kanalı üzerinden yayınlamaya başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmayan çocuklar, Uçaneller Kuklaevi’nin oyunlarıyla evlerinden çıkmadan tiyatroyla buluşacak.

Ekip, 'Uçaneller Kuklaevi' adlı YouTube kanalı üzerinden ilk etapta ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ ve ‘Altın Top’ adlı çocuk kukla oyunlarını yayınladı.

youtube.com adresindeki Uçaneller Kuklaevi sayfasına girenler, bundan böyle kukla oyunlarını ve masal paylaşımlarını izleyip, dinleyebilecek.

Kanala abone olunarak destek verilmesi de önemli.

MASALLAR DA GELECEK

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Sarıoğlu, , çocuk-yetişkin fark etmeden, salgın nedeniyle evinden çıkamayan tüm vatandaşlar için YouTube kanalında paylaşımlar yaptıklarını belirtti.

Sarıoğlu; “Dünyanın en zor zamanlarından birine tanıklık ettiğimiz bugünlerde, oyunlarımızla aramızı açmaya çalışan her ne olursa olsun buna izin vermemeliyiz. Bir süredir takipçilerimizle yüz yüze gelememenin, sohbet edememenin ve kuklalarımızı onlarla buluşturamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Her yıl 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü, 21 Mart Dünya Kukla Günü ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde onlarla sahnemizde buluşurken bu yıl evlerine misafir olmak istiyoruz” dedi.

Uçaneller Kuklaevi YouTube sayfasında önümüzdeki günlerde masallar da dinleyiciler ile buluşacak.

 

 

Bu haber 930 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter