08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
23 Nisan şenliği iptal!
Lüleburgaz’da koronavirüs tedbirleri kapsamında ulusal düzeyde yapılması planlanan 23 Nisan Çocuk Şenliği tamamen iptal edildi. Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle birlikte Nisan ayında yapılacak tüm etkinlikler iptal edilirken, çocuk şenliğinin sonraki aylarda yapılıp yapılmayacağı konusu henüz netlik kazanmadı.
Lüleburgaz # 23 Mart 2020 Pazartesi 07:30

Tansu Edip GÖKBUDAK

Türkiye’de ve tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını Lüleburgaz’da en çok çocukları etkiledi. 2020 yılının “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı” ilan edildiği Lüleburgaz’da bu yıl 29’uncusu yapılması planlanan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’ne koronavirüs salgını darbe vurdu.

Cuma gecesi itibariyle 600’den fazla kişinin enfekte olduğu koronavirüs salgını karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan tüm açık ve kapalı alandaki her türlü bilimsel, sanatsal ve kültürel toplantı ve aktivitelerin Nisan ayı sonuna ertelenmesine karar verildi. Bu karar kapsamında 28 yıldır aralıksız süren Uluslararası Çocuk Şenliği de iptal edilmiş oldu.

“ÜZÜNTÜ VERİCİ BİR DURUM”

23 Nisan Çocuk Şenliği’nin bu yıl yapılamayacak olunmasının üzüntü verici bir durum olduğunu söyleyen Gerenli, şenliğin ilerleyen aylarda yapılıp yapılmayacağına salgının durumuna göre karar verileceğini söyledi.

MECLİSTE BUGÜN GÖRÜŞÜLECEK

Öte yandan 1 Nisan’da yapılması planlanan Lüleburgaz Belediyesi Meclis Toplantısı’nın akıbetinin bugün yapılacak toplantıda ele alınacağı öğrenildi.

Belediye meclis toplantısının da ertelenme durumunun yüksek olduğu belirtilirken, Nisan ayında yapılacak meclis toplantılarının ilerleyen dönemde birleştirilerek yapılabileceği öğrenildi.

Bu haber 1118 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter