08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ahmetbey de bankları söktü
Trakya’nın dört bir yanında uyarılara rağmen sokağa çıkan yaşlıları engellemek için belediyeler peş peşe bankları kaldırırken, bankları kaldıran belediyelere Ahmetbey Belediyesi de eklendi. Ahmetbey Belediyesi’ne bağlı ekipler Cuma gecesi beldedeki bütün bankları yerinden sökerek kaldırdı. Durumu sosyal medya hesabından duyuran Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, “Hepimizin sağlığı için bankları geçici olarak kaldırıyoruz. Lütfen evlerinizde kalın” dedi.
Lüleburgaz # 23 Mart 2020 Pazartesi 07:28

Tansu Edip GÖKBUDAK

Yurt genelinde ve Trakya’da 65 yaş üstü nüfusun yeni tip koronavirüse karşı alınan tedbirlere kulaklarını tıkayıp sokağa çıkmasına tepkiler sürerken, belediyeler yaşlıların sokakta banklara oturmaması için birtakım önlemler aldı. Trakya’da pek çok belediye bankları kaldırırken, Lüleburgaz Belediyesi de beton banklara saksılı önlem alarak yaşlıların arasına mesafe koydu. Kırklareli Valiliği’nin Cuma gecesi masa, sandalye, tabure gibi yaşlıların oturabileceği mobilyaların kaldırılması yönündeki kararı sonrası Ahmetbey Belediyesi de harekete geçti.

“HEPİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN”

Tüm uyarılara rağmen yaşlıların salgının yayılma riskini hiçe sayarak toplum sağlığını riske atması sonucu harekete geçen Ahmetbey Belediyesi, Cuma gecesi beldedeki oturulabilecek bütün bankları teker teker söktü. Kamyonlara yüklenen banklar belediyenin deposuna kaldırılırken Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş konuya ilişkin açıklama yaptı. Altıntaş, alınan kararın toplum sağlığı için olduğunu söyleyerek, “Kırklareli İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği banklarımızı geçici olarak kaldırıyoruz. Bu uygulamayı hepimizin sağlığı için yapıyoruz” dedi.

“LÜTFEN EVDE KALIN”

Öte yandan Altıntaş, belde genelinde dezenfeksiyon çalışmalarının süratle devam ettiğini söyleyerek, “Vatandaşımız için ekiplerimiz hiç durmadan dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor. Bu süreç geçene kadar lütfen evinizde kalın” dedi.

 

Bu haber 764 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter