31 Mayıs 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
Resmi İlanlar # 20 Mart 2020 Cuma 07:47

2019/6451 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 628 Ada, 635 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Zemin Kat, 2 noılu bağımsız bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Yıldız Mahallesi sınırları içerisinde, Egemen Sokak üzerinde konumludur. Konumu itibariyle gelişmiş olan ve tercih gören bir bölgededir. Şehir merkezinin kuşçuşu yaklaşık 1.4km güneydoğusunda yer almaktadır. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel araçlar ve zorda olsa şehir merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; konut amaçlı kullanılan, 4-5 katlı olarak inşa edilmiş yapılar bulunmaktadır. Bölgede teknik altyapısı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Bölge orta gelir grubunun tercih ettiği yerleşim yeridir. Konu taşınmaza yakın olarak bilinen yerler; Migros AVM, Total Benzin İstasyonu, Galata Burda Restaurant, Yıldız Parkı ve 8 nolu Sağlık Ocağı olarak ifade edilir.628 ada 635 parsel numaralı 741,00m² alanlı Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde; bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiş, Atakan Apartmanı olarak adlandırılmış yaklaşık 22 yaşında bina bulunmaktadır. Binanın bodrum katında 1 adet bağımsız bölüm, kapıcı dairesi, sığınak ve eklentiler, diğer tüm katlarında her katta 3 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda binada 16 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi; mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Bina ana giriş kapısı cam bölmeli demir doğramadır. Projesine göre binada asansör bulunmaktadır. Ana taşınmaz bakımlı durumdadır.Konu taşınmaz binanın zemin katında, bina girişine sağ-yan cephede yer almaktadır. Dairenin kuzey, güney ve doğu yönler olmak üzere 3 cephesi bulunmaktadır. Konu taşınmaz projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden ibaret olup, yaklaşık 90,00m² net kullanım alanlıdır. Daire giriş kapısı çelik olup pencereleri ve balkon kapıları ise kısmen pvc, kısmen ise ahşap doğramadır. Dairede doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. Taşınmazın iç mekan özellikleri görülememiş olup projesi ile uygunluğu tespit edilememiştir.

Adresi: Yıldız Mahallesi, Egemen Sok, No:11, Atakan Apartmanı, Kat:Zemin, Daire:3 Lüleburgaz/KIRKLARELİ

İmar durumu: Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu628 ada 635 parsel numaralı taşınmaz, (A-5) ayrık nizamda, Taks: 0,40 Hmax:15,50m/5 kat olacak şekilde Konut aanı imar plan fonksiyonuna sahiptir.

Kıymeti: 160.097,50 TL KDV Oranı: %1, Yüzölçümü: 90 m2 Arsa Payı: 48/741

Kaydındaki şerhler: Tapu kaydındaki gibidir. (Aile konutudur.)

1. Satış günü: 17/04/2020 günün 11:30 - 11:35 arası, 2. Satış Günü: 12/05/2020 günü 11.30 - 11:35 arası

Satuş Yeri: 2. İcra Müdürlüğü- Lüleburgaz Adalet Sarayı Zamin Kat LÜLEBURGAZ/ KIRKLARELİ

 

 Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6451 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

 

Bu haber 768 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter