07 Mart 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepir mezunu profesör okuluna geliyor
Kepirtepe Öğretmen Lisesi mezunu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Mühendisliği, Toprak İlmi ve Ekoloji Ana Bilim Dalı öğretim görevlisi Prof. Dr. Doğanay Tolunay, Kepirtepe’de düzenlenecek kariyer günlerine katılacak.
Lüleburgaz # 09 Mart 2020 Pazartesi 07:14

Çınar TÜRKMEN

Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği "Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında 11 Mart Çarşamba günü İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi Orman Mühendisliği, Toprak İlmi ve Ekoloji Ana Bilim Dalı öğretim görevlisi Prof. Dr. Doğanay Tolunay, mezun olduğu okuluna gelecek.

Ekoloji alanında Türkiye'nin en tanınmış uzmanlarından olan Prof. Dr. Doğanay Tolunay, Kepirtepeli öğrencilerle kariyer günlerinde buluşacak.

Bu etkinlikle öğrencilerle çevre bilinci, doğa ve kariyer üzerine söyleşi gerçekleştirilecek.

PROF. DR. DOĞANAY TOLUNAY KİMDİR?

Prof. Dr. Doğanay Tolunay 1969 yılında Bakırköy’de doğdu. İlkokulu Çorlu Bakırca Köyü İlkokulu’nda, Ortaokul ve Liseyi Lüleburgaz Kepirtepe Öğretmen Lisesi’nde bitirdi. 1986-1990 yılları arasında İ. Ü. Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nde okudu.

İ.Ü. Orman Fakültesi Toprak İlmi ve Ekoloji Anabilim Dalında 1992 yılında Yüksek Lisans ve 1997 yılında doktora öğrenimini tamamlamıştır yılında Yardımcı Doçent unvanını alan Tolunay, 2004 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör kadrosuna atandı.

Prof. Dr. Doğanay Tolunay İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde çeşitli dersler vermekte olup, Toprak İlmi, Orman Ekolojisi, Peyzaj Ekolojisi, Ekosistem Bilgisi, Hava Kirliliğinin Ekolojisi, Çevre Kirliliği, Küresel İklim Değişikliği, Yetişme Ortamı Haritacılığı konularında çalışmakta.

Hava Kirlenmesi Araştırmaları ve Denetimi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Tolunay, Orman Ekosistemlerinin İzlenmesi Programının Bilimsel Danışman heyetinde yer almakta.

Küresel Isınma konusunda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen toplantılarda bilimsel danışman olarak görev yapmakta.

Prof. Dr. Doğanay Tolunay TÜBİTAK ve diğer kuruluşlarca desteklenen çok sayıda araştırma projesinde yürütücü ve araştırmacı olarak yer aldı.

Prof. Dr. Doğanay Tolunay’ın çoğu çevre sorunları, ormancılık ve iklim değişikliği ile ilgili olan, 75’in üzerinde ulusal ve uluslararası bilimsel yayını bulunmakta.

 

Bu haber 2560 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter