28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tekstil işçilerinden protesto
Güncel Gündem # 14 Şubat 2020 Cuma 07:35

Haber Merkezi

Çorlu-Lüleburgaz arasında faaliyet gösteren Megam Tekstil’de DİSK/Tekstil Sendikası’nda örgütlenen işçiler, sendikanın yetkisine itiraz edip masaya oturmadığı gerekçesiyle işvereni protesto etti.

240 işçinin çoğunluğunun DİSK/Tekstil Sendikası’na üye olarak, işverenle masaya oturup toplu sözleşme imzalamak istediğini, işçilerin bu talebine karşı çıkan işverenin bazı işçileri işten attığını, daha sonra işçileri geri alıp sendikayı tanıyacağını söylediğini ancak geçen süreçte sendikayla masaya oturmadığını iddia eden işçiler fabrika önünde toplanarak durumu protesto etti.

Çarşamba günü akşam vardiyası giriş ve çıkış saatlerinde, fabrika önünde düzenlenen eyleme Genel-İş Trakya ve Tekirdağ Şube yöneticileri, Genel-İş üyesi işçiler, Birleşik Metal İş, Lastik İş, Emekli Sen, Lüleburgaz Kadın Platformu, Eğitim Sen Lüleburgaz Temsilciliği ve Emek Partisi üye ve yöneticileri katılarak destek verdi.

DİSK/Tekstil Örgütlenme Daire Başkanı Savaş Testici, çoğunluğu sağladıklarını, bu kadar süre beklediklerini, çeşitli defalar işverene diyaloğa hazır olduklarını ilettiklerini, ancak iki ayı geçkin süredir bir yanıt alamadıklarını belirterek; “Eğer işveren bu tutumunu sürdürürse, burayı direniş alanına çevireceğiz. İşverene buradan sesleniyoruz. Bizim çağrımıza kulak versin. Bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar direneceğiz. Bu konunun bilinmesini istiyoruz” dedi. 

 

Bu haber 713 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter