26 Şubat 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Down sendromlulara ‘yarı zamanlı’ iş
Güncel Gündem # 14 Şubat 2020 Cuma 07:31

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçede yaşayan 25 Down Sendromlu ve Otizmli genci belediyenin çeşitli birimlerinde yarı zamanlı olarak misafir edecek.

Gençlerin sosyal hayata katılımlarını arttırmak ve kişisel becerilerini geliştirmek amacıyla hayata geçirilecek proje kapsamında onlarca genç iş deneyimi kazanacak.

   Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede yaşayan 25 Down sendromlu ve Otizmli genci, belediyede misafir ederek sosyalleşmelerine katkı sağlayacaklarını söyledi.
 
   Belediyede yarı zamanlı görev alacak Down sendromlu ve Otizmli gençler için, sosyal hayata entegre olmalarını kolaylaştıracak bir adım attıklarına dikkat çeken Yüksel, “Belediyemizin farklı birimlerinde günlük bir kaç saat çalışacak kardeşlerimize vereceğimiz görevlerle, onların sorumluluk duygusunun gelişmesi katkı sağlamak ve mutlu olduklarını görmeyi amaçlıyoruz. İçine kapanık, derdini anlatabilme kapasitesi olmasına rağmen yalnızlaştırılmış olan bu kardeşlerimizin toplumla iç içe olması ve onlara birkaç iş verildiğinde bunları yapabildiklerini hissetmeleri, tabiki özgüvenlerini de arttıracak. Bence çok önemli bir sosyal proje olmasının yanında, hızlı bir şekilde yayılması gereken bir proje. Üstelik belediyeye de çok büyük bir maliyeti yok. Belki bunu önümüzdeki yıl projenin kapsamını biraz daha genişleterek sayıyı arttırabiliriz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirebilirsek gerçekten de bir iş yapabilir hale gelmelerine katkı sağlayabilirsek projenin kapsamı farklı boyutlara ulaşmış olacak.” diye konuştu. 

 

Bu haber 463 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter