26 Şubat 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kuyumcularda ‘sevgili’ bereketi
Lüleburgaz Kuyumcular Derneği Başkanı Şerif Arda, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde kuyumcularda hareketliliğin arttığını söyledi. Arda, özellikle pırlantaya olan ilginin çok yüksek olduğunu söyleyerek, “Sevgililer gününde pırlantaya olan talep yüzde 100 arttı” dedi.
Lüleburgaz # 13 Şubat 2020 Perşembe 07:50

Tansu Edip GÖKBUDAK

Her yıl tüm dünyada 14 Şubat’ta kutlanan Sevgililer Günü öncesinde ekonomi piyasası hareketlendi. Lüleburgaz’da kimi sevgilisine bir buket gül alırken kimileri de kuyumcuların yolunu tutarak sevdiğine yükte hafif, pahada ağır hediyeler bakmaya başladı. Sevgililer Günü nedeniyle genel satışların yüzde 70 oranında arttığını kaydeden Şerif Arda, Görünüm Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

“ÇOK YOĞUNLUK YAŞIYORUZ”

Sevgililer Günü’nde gelen taleplere yetişmekte zorlandıklarını söyleyen Arda, “Sevgililer Günü öncesinde hediyelik eşya ve altın konusunda çok yoğunluk yaşıyoruz. Genelde kolye, tek taş pırlanta, baget taşlı pırlanta ürünlerimiz çok revaçta. Bunun yanı sıra küpe, yüzük gibi kadınlara ait ne varsa satılıyor” dedi.

“GENELDE ORTA YAŞLILAR GELİYOR”

Arda, özellikle orta yaşlı erkeklerin eşlerine ya da sevgililerine hediye bakmak için geldiğini söyleyerek, “Genelde eşler çok geliyor. Sevgililer de geliyor ama orta yaşlı evli erkekler eşlerine hediye almak için daha fazla geliyor. Sevgililer daha küçük hediyeler alıyor. Fakat evlenirken pırlanta almamış kişiler daha büyük taşlar alıyorlar. Özellikle orta yaşlı erkekler eşlerine çok güzel hediyeler alıyorlar” dedi.

PIRLANTA SATIŞLARI PATLADI

Pırlantanın yaklaşık 10 yıldır revaçta olduğunu kaydeden Arda, pırlantaya en büyük ilgili evlendiklerinde eşlerine pırlanta takamayanların gösterdiğini söyledi. Arda, “Genellikle pırlanta ağırlıklı gidiyor. Pırlanta son 8-10 yılda moda oldu. 8-10 yıl önce evlenen çiftler vaktiyle pırlantalı evlenme teklif edemedi. Şimdi diyetini ödüyorlar. Sevgililer gününde pırlantaya olan talep yüzde 100 arttı” dedi.

ALTININ ATEŞİ DÜŞMÜYOR

Öte yandan Arda, altın piyasası hakkında da güncel bilgiler verdi. Altının fiyatının düşmediğini, aksine sürekli yükseldiğini söyleyen Arda, “Bugün altın piyasasında küçük altın 510 TL, ata lira 2 bin 80 lira, 22 ayar bilezik 295 TL’den işlem görüyor. Altının ateşi düşmüyor. Altın güvenli liman olmaya devam ediyor. İnşallah daha alınabilir seviyelere yaklaşır ama zor” dedi.

Bu haber 1340 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter