28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP Mart’ta sahaya iniyor
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz, Mart ayında mahalle, köy ve beldelere inmeye başlayacaklarını söyledi. 23 Şubat’taki Kırklareli il kongresinin tamamlanmasının ardından seçim varmışçasına sürekli sahada olacaklarının sözünü veren Gündüz; “İşimiz 23 Şubat’tan sonra başlıyor” dedi.
Lüleburgaz # 13 Şubat 2020 Perşembe 07:46

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda 45’inci gününü dolduran Devrim Gündüz, seçim sonrası gerçekleştirdiği çalışmalardan yapacakları çalışmalara kadar pek konuyu sadece Görünüm Gazetesi’ne açıkladı. Gündüz, 23 Şubat’taki CHP Kırklareli İl Kongresi’ne odaklandıklarını, kongrenin ardından çalışmalarının seçim varmış gibi devam edeceğini söyledi.

İŞİMİZ 23 ŞUBAT’TAN SONRA BAŞLIYOR

Gündüz, 23 Şubat’taki kongrede CHP’yi yerelden iktidara taşıyabilecek, ilkelere bağlı bir aday belirlenmesi hususunda görüş bildirdiklerini hatırlatarak, “Bunun doğrultusunda 23 Şubat akşamı muhtemelen bütün ilin büyük bir bölümünün üzerinde uzlaştığı bir isime Kırklareli’nde yeniden huzur ve barışı sağlamak adına bir il başkanı ve il yönetimiyle yola çıkacağız. Bizim işimiz de tam 23 Şubat’tan sonra başlıyor” diye konuştu.

“BİZİM BİR SÖZÜMÜZ VARDI”

Adaylığı sürecince “Köylere, beldelere ve esnafa inmek” şeklinde sözlerinin olduğunu kaydeden Gündüz, amaçlarının kendilerini anlatmaktan çok vatandaşın sorununu dinlemek olduğunu söyledi. Vatandaşın sorunlarına çözüm önerileri bulabilmek için en önemli yolun onları dinlemekten geçtiğini söyleyen Gündüz, “Mart ayı başı itibariyle köylerde ve mahallelerde olacağız. Bu teşekkür ziyaretinden çok seçim çalışması gibi olacak. Şöyle ki, insanlar artık sadece seçimden seçime kendilerine gidilmesinden sıkılmış durumdalar. Biz seçim yokken de yanlarında olacağız. Buradaki amaç biz kendimizi anlatmaktan çok onları dinlemeye gidiyoruz. İsteklerini, beklentilerini duymaya gideceğiz. Giderken yanımızda il genel meclis üyelerimiz olacak. Şehir içinde dolaşırken yanımızda belediye meclis üyelerimiz olacak. Onlarla beraber uyum içerisinde halkımızı dinleyeceğiz, köydeki vatandaşımızın sorunlarını dinleyeceğiz. Onlarla bilgi alışverişinde bulunacağız. Bunu Mart ayı başı itibariyle başlatacağız, startını vereceğiz” diye konuştu.

“KENT PAYDAŞLARIYLA TOPLANTI”

CHP’nin sadece partililer için değil, bütün toplum için çalışacağını vurgulayan Gündüz, Mart ayında yeni çalışmalarının da yolda olduğu müjdesini verdi. Gündüz, mahalle ve köylerdeki yapılanmaları ve seçim sürecindeki çalışmalarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunacaklarını belirterek, “İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, sendikalar, STK’lar, muhtarlar, belediye başkanları, kısacası toplumun tüm paydaşlarıyla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

GENÇLERE İSTİHDAM KAPISI

Gündüz tüm bunların yanı sıra partililerine iş istihdamı sözü verdiklerini belirterek, bu sözü gerçekleştirmeye başladıklarını söyledi. Gündüz, “1.5 aylık süreçte 3-4 arkadaşımıza çeşitli fabrikalarda iş istihdamı sağladık. Görev süremiz boyunca buna devam edeceğimizin sözünü veriyorum. Genç arkadaşlarımıza partimizde iş bulabildiğimizi göstermek, partiden uzaklaşmamak adına bu sözümüzü tutmaya başladık ve devam edeceğiz. Görev süresince bunun için emek harcayacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber 1032 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter