28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Dürüst pazarlama!
Lüleburgaz Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nde esnaflık yapan Fatih Vurmaz (33), yumurtalarını esprili bir dille, elinde “Ek işimiz değil, tek işimiz” yazılı pankartla satıyor. Vurmaz, “Pazarcılık bizde baba mesleğidir. O yüzden ek işimiz değil, tek işimiz diye yazdık” dedi.
Lüleburgaz # 12 Şubat 2020 Çarşamba 07:31

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nde yumurta satıcılığı yapan Fatih Vurmaz, satış tekniğiyle vatandaşın ilgi odağı oldu.

Köylerden toplayıp sattığı yumurtaların 30 tanesini 10 TL’ye satan Vurmaz, vatandaşı çekmek için, “Ek işimiz değil, tek işimiz” yazılı pankart hazırladı.

Pankartı gören vatandaşın yumurta almaya geldiğini söyleyen Vurmaz, vatandaşın ilgisinden memnun olduğunu söyledi.

PAZARCILIK BABA MESLEĞİ

Çocukluğundan beri pazarlarda çalıştığını söyleyen Vurmaz; “Pazarcılık bizde baba mesleğidir. O yüzden ek işimiz değil tek işimiz diye yazdık. Çocukluğumdan beri bu mesleği yapıyorum. Babamdan bana kalan bir miras bu meslek. Yumurtaları köylerde tanıdığımız çiftçilerimizden alıyoruz. Yumurtaları 10’ar 20’şer koli şeklinde tek tek topluyoruz” diye konuştu.

“YEM FİYATLARI KURTARMIYOR”

Yumurta sektörünün yaşadığı zorluklardan da bahseden Vurmaz, Irak’a duran yumurta ihracatının yumurta fiyatlarının düşmesine neden olduğunu söyledi.

Vurmaz, “Yumurta fiyatlarını yem fiyatları bile kurtarmıyor. Şu gördüğünüz yumurtanın 30 tanesini 10 TL’ye satıyorum. Geçen sene yumurta fiyatları daha iyiydi. Irak’a yumurta ihracatı durunca ister istemez yumurta fiyatları düştü. Bundan üretici de şikayetçi. Elde kalan yumurtalar üreticiyi vuruyor. Onları vurunca bize de etki ediyor” dedi.

Vatandaşın yumurtaya ilgisinin yüksek olduğunu belirten Vurmaz, “Vatandaşın ilgisi yumurtaya yüksek. Bu fiyatlardan dolayı memnunlar. Doğal yumurta olmasından dolayı memnunlar. 1 650 gramlık yumurtalardan oluşan 30 tane yumurta 10 TL’ye satılıyor” diye konuştu.   

Bu haber 2783 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter