26 Şubat 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kızılay’dan İdlib’e tır dolusu yardım
15 ton un, 500 kilo buğday ve dahası…
Lüleburgaz # 12 Şubat 2020 Çarşamba 06:27

Türk Kızılay Lüleburgaz Şubesi Suriye’nin İdlib kentine bir tır dolusu insani yardım malzemesi gönderdi. Tırda, 15 ton un, 500 kilo buğday, 150 koli kuru bakliyat, 500 kilo nohut ve yüzlerce koli çocuk bezi ile kıyafet yer aldı.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Türk Kızılay Lüleburgaz Şubesi, bombardıman altında tutulan Suriye’nin İdlib kentine insani yardım malzemeleri gönderdi.

Yaklaşık 1 ay süren yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya’nın katılımı ve Lüleburgaz İlçe Müftüsü Hüseyin Uysal’ın eşliğinde dualarla yola çıktı.

“ÜÇ KURULUŞ DESTEKLİYOR”

Kampanya ile ilgili Görünüm Gazetesi’ne konuşan Türk Kızılay Lüleburgaz Şube Başkanı Mustafa Gamsız, yardım kampanyasının 13 Ocak’ta başladığını söyleyerek; “Elazığ’da meydana gelen depremden dolayı kısa bir mola vermiştik. Bir haftadan sonra tekrar devam ettik. Yardım malzemelerini bir hafta içerisinde toparladık. Bu yardım kampanyasında bize en büyük destek olan 3 kardeş kuruluş var. İHH ve Önder Vakfı bize yardım etti” diye konuştu.

UN FABRİKALARINDAN 15 TON UN

Gamsız, Lüleburgazlıların yardım kampanyasına çok büyük ilgi gösterdiğini söyleyerek, ilçedeki un fabrikalarından da 15 ton un topladıklarını söyledi.

Gamsız şöyle konuştu; “Toplamda 15 ton un, 500 kilo buğday, 150 koli kuru bakliyat topladık. 500 kilo nohut topladık. 100 koli kadar çocuk bezi ve 100 koli kadar da kıyafet topladık. Lüleburgaz’ın ilgisi çok iyiydi. Herkes yardımcı oldu. Özellikle kadınlarla ilgili yaptığımız toplantılarda kadınların da çok yardımı oldu. Etraftaki un fabrikalarını dolaştık. Onlardan yardım talep ettik. Sağ olsunlar bize çok yardımları oldu. Görevliler bir tır dolusu yardım malzemesini Suriye’nin İdlib kentine bırakıp inşallah sağ salim dönecekler”

                                                                 

Bu haber 685 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter