28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘2.5 milyon dönüm el değiştirdi’ iddiası
CHP Kırklareli İl Başkan Adayı Özgür Kaya, Kırklareli’de her yıl 25 bin parselin el değiştirdiğini, yoksullaşan çiftçinin topraklarını satmak zorunda kaldığını söyledi. Kaya; “2.5 milyon dönüm el değiştirmiş. Bizim çiftçimiz toprağını neden satıyor?” dedi.
Lüleburgaz # 12 Şubat 2020 Çarşamba 07:24

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP’nin haftalık toplantısında konuşan CHP Kırklareli İl Başkan Adayı Özgür Kaya, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kaya genel siyasetten ekonominin son durumuna ve çiftçinin yaşadığı sıkıntılara kadar çok sayıda konu hakkında konuştu. Kaya’nın konuşması arasında en dikkat çeken nokta ise Kırklareli’de her yıl 25 bin parselin el değiştirdiği iddiası oldu.

“HER YIL 25 BİN PARSEL EL DEĞİŞTİRİYOR”

Kaya, Kırklareli’de her yıl 25 bin parselin el değiştirdiğini söyleyerek, “Ortalama 10 dönümden 10 yıldır yaklaşık 2.5 milyon dönüm el değiştirmiş. Bizim çiftçimiz toprağını neden satıyor? Çünkü çiftçimiz geçinemiyor. Bu bir projeydi. Bu proje adım adım tamamlanıyor. Yoksullaşan çiftçinin topraklarına el konuluyor” diye konuştu.

“İŞÇİYİ VE ÇİFTÇİYİ BİTİRDİLER”

Kaya, Türkiye’de siyasetin dedikodu, iftira ve yalanlama üzerinden yönetildiğini belirterek, “Devlet ciddiyeti tamamen dağılmış durumda. Çıkıp bizim genel başkanımız hakkında iftira kampanyası başlatıyorlar. Bu durumda işçimizin aldığı 2 bin 324 TL’yi sanki olağanmış gibi anlatıyorlar. İşçiyi ve çiftçiyi bitirdiler. Türkiye’yi de bitirmek üzereler” dedi. 

“TASARRUF YAPAMADIK BORÇLANDIK”

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da kişi başı 40 bin TL tasarruf yapıldığına ilişkin haberlere de tepki gösteren Kaya, “İstanbul’da kişi başı 40 bin TL tasarruf yapılmış. Burada 200 kişiyiz. Geçen sene 40 bin TL kenara koymadık. Tam tersine borçlandık. Birileri bizim adımıza bizden çalarak bankada para biriktirmiş. Zenginliği sadece bir kısım ele geçirdi” ifadelerini kullandı.

 “EĞER HARİTADA SARI IŞIK YANARSA..”

Son seçimlerde Kırklareli’nin bağımsız aday Mehmet Kesimoğlu’nun kazandığını hatırlatan Kaya, Trakya’nın AK Partili belediyelere geçmemesi için çalışmaları gerektiğini söyledi. Kaya, “Eğer haritada sarı ışık yanarsa Türkiye bunun altından kalkamaz. Trakya bizim onurumuz, gururumuz. Trakya’yı asla teslim etmeyin. Son seçimde bağımsız aday kazandı beyaz ışık oldu. Trakya kıpkırmızı, bayrak kırmızısında orada olacak. Zalime inat dik duracaktır. Bunu başaracak olan sizlersiniz. Partimiz içerisinde her delegemiz eşittir. Bu tarihi sorumluluk sizin omuzlarınızdadır. Trakya’dan yeniden şahlanışı başlatmak, AKP’yi ülkeden kovmak sizin elinizdedir” diye konuştu.

 

Bu haber 1144 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter