26 Şubat 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
FLL’de Lüleburgaz Bahçeşehir’e sunum kupası
Lüleburgaz # 12 Şubat 2020 Çarşamba 07:16

First Lego League (FLL) 16. Sezon İstanbul turnuvasının 3. gününde Lüleburgaz Bahçeşehir Koleji Robotik takımı kupa kazanma başarısı gösterdi.

‘Inception’ 57 takım numarasıyla turnuvaya katılan takım, bu yılın teması olan ‘City Shaper: Şehri Şekillendir’ üzerine projeler hazırlayarak geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Proje Sunum Kupası’nı kazandı.

Lüleburgaz Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okul Müdürü H. Duygu Peran,  FLL’nin amacının toplumun ihtiyaçlarına duyarlı, kazan-kazan yaklaşımlar gösterebilen, diğer takımları da destekleyip bilgilerini onlarla paylaşabilen etkin ve girişimci dünya vatandaşı yetiştirmek olduğunu söyleyerek, emeği geçen takım koçlarını ve öğrencilerini tebrik etti.

Bu yılın teması olan ‘Şehri Şekillendir’ kapsamında takımların gezegenin nesiller boyu doğru yolda ilerleyebilmesi için ulaşım, çevre ve binalar için yeni çözümler bulmak olduğunu belirten Peran; “Robotik takımımız İnception da kendi şehri için bulduğu çözümler ile turnuvaya katılmıştır. First’ün öz değerlerinin içselleştirildiği, yenilikçi projelerin sunulduğu robot maçlarında takımların performanslarını sergilediği bu turnuvadan başarı ile dönmüştür” dedi.

 

 

Bu haber 329 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter