28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Budak Çal’a büyük onur
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda ‘Budak Çal’ adı verilen salon resmen açıldı. Budak Çal’ın da katıldığı törende, Çal’a CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz tarafından plaket takdim edilirken, Budak Çal da Gündüz’e el emeği Atatürk Portresi hediye etti.
Lüleburgaz # 11 Şubat 2020 Salı 07:23

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantılarının yapıldığı salonun adı dün resmen Budak Çal Toplantı Salonu oldu.

Budak Çal Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya CHP Kırklareli Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Budak Çal, CHP Kırklareli İl Başkan Adayları Özgür Kaya, Alaaddin Güncer ve Ünal Başkur katıldı.

Devrim Gündüz başkanlığında gerçekleşen toplantıda Budak Çal’a, uzun yıllar sanat ve siyasette yaptığı çalışmalardan dolayı plaket verildi. Budak Çal da plaketin ardından Devrim Gündüz’e, tamamen el yapımı olan Kocatepe’de Atatürk’ü tasvir eden Atatürk portresini hediye etti.

“GURUR DUYUYORUM”

İlçe yönetimi olarak Budak Çal Toplantı Salonu kararını geçtiğimiz haftalarda verdiklerini hatırlatan İlçe Başkanı Devrim Gündüz, insanların değerinin yaşarken bilinmesi gerektiğini söyledi.

Gündüz, “Budak Çal’ın partimize emekleri çok büyüktür. Bugün bu salonun adının Budak Çal toplantı salonu olmasından dolayı gurur duyuyorum” dedi.

DUYGULANDIRAN KONUŞMA

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ise Budak Çal’la ilgili konuşurken duygulandı. Budak Çal’ın Lüleburgaz için verdiği mücadele ve emeklerden bahsederken gözleri dolan Gerenli, “Burada Budak Çal var. Budak ağabeyim var. Budak ağabey bizim için çok değerlisin. Değerlerimizi yaşatırken onlara hakkını vermek çok önemlidir. Partimize değil Lüleburgaz’a çok katkıları oldu. Çeşitli sebeplerle eğitim hayatını yarım bıraksa da bu kente olan sorumluluklarını bırakmamış bir isim Budak Çal. İyi ki varsın Budak Çal” diye konuştu.

“KALBİMİZE YAZMIŞTIK, ŞİMDİ BURGAZ’A YAZDIK”

CHP Kırklareli İl Başkan Adayı Özgür Kaya da Budak Çal’ın adının toplantı salonuna verilmesinin mutluluk verici olduğunu kaydetti. Budak Çal gibi değerlerin kıymetinin yaşarken bilinmesi gerektiğini vurgulayan Kaya, “Budak Çal’ı kalbimize yazmıştık. Şimdi de Lüleburgaz’a yazdık” diye konuştu.

“ALDIĞI HER NEFESTE CHP VAR”

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu da uzun yıllardır partide olduğunu hatırlatarak, “Lüleburgaz’a her geldiğimde gördüğüm, sevdiğim, değer verdiğim, aldığı her nefeste de CHP olan Budak Çal’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Zira ne olursa olsun CHP bugün onların sayesinde dimdik ayakta. Geçmişimize bakarak geleceği yaratmak yine bizim elimizde. Geçmişte CHP’ye bu kadar emek verenlerin ölmeden, yaşarken adının olması saygıyı gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

“KENDİNE MİSYON SEÇTİ”

Budak Çal’ın geçmişinden bahseden CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan da, Çal’ın Galatasaray Lisesi mezunu olduğunu hatırlatarak, “Budak Çal Galatasaray Lisesi mezunudur. Galatasaray Lisesi’ni bitirenler hemen iş bulurlar. Sevgili Budak ağabeyimiz kendine misyon seçti. Lüleburgaz’ı Kırklareli’ni ve Trakya’yı kültür konusunda önemli bir yere taşımak ve burada yapılması gereken doğrular neyse aldığı sağlam eğitim ve kendisinin merakı ile bölgemize hizmet etmek. Budak Çal Galatasaray’da okurken sınıf arkadaşı İnan Kıraç’tır. Kıraç soy ismini de Atatürk kendilerine tebliğ etmiştir. Onlar Türkiye sanayisini bir noktadan alıp bu noktaya getirdi. Budak Çal da Lüleburgaz’ın kültür değerlerini alıp bugünlere getirdi. Budak Çal’da önemli izler bırakan Aşkiye ve Neşet Çal’dır. Burayı CHP’ye bağışlayan bir ailedir. İyi ki varlar” diye konuştu.

 

Bu haber 847 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter