28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Minsolmaz’a ‘Ergene’ sorusu
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın toplantısında konuşan Olcay Kaya, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz’a ‘Ergene için bugüne kadar ne yaptığını’ sordu. Kaya; “Kırklareli’de 2 günde bir kişi kanserden ölüyor. Kırklareli için bugüne kadar ne yaptı?” dedi.
Lüleburgaz # 11 Şubat 2020 Salı 07:21

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP’nin haftalık olağan “Pazartesi” toplantısında CHP’li Olcay Kaya AK Parti Kırklareli Milletvekili Minsolmaz’a yüklendi.

Minsolmaz’ın bir gazeteye verdiği depremle ilgili açıklamasını eleştiren Kaya, “Trakya kanser terörü altında. Kırklareli’nde her 4 kişiden biri kansere yakalanıyor. Hakan Dedeoğlu da aramızda. Yıllardır verdiği mücadele var. Trakya ve özellikle Kırklareli bölgesinde 2 günde bir kanserden vatandaşlarımız ölüyor. Selahattin Minsolmaz bugüne kadar ne yaptı? Bu sorunlar için defalarca soru önergesi verildi. Ama hepsini reddetti” şeklinde konuştu.

“DEPREM ARAŞTIRMASINI REDDETTİ”

Minsolmaz’ın TBMM’de depreme yönelik araştırılma yapılması yönündeki tekliflere red oyu verdiğini hatırlatan Kaya, “Terör örgütü FETÖ’nün siyasi ayağı teklifine, deprem araştırması teklifine red verdi. Minsolmaz bugüne kadar Kırklareli için hiçbir şey yapmadı. 2020’nin ilk doğalgaz faturaları geldi. Bin lira fatura gelen vatandaşımız var. Ev kirası kadar doğalgaz faturası ödeyen vatandaşımız var. Doğalgazımız var ama insanlar evinde battaniyeyle oturuyor. AKP milletvekili Türkiye’nin güçlü ve zengin ülke olduğunu söylüyor. Biz ‘Çocuklarım aç’ deyip kendini yakarak öldüren vatandaşımızla güçlü bir ülke miyiz” diye konuştu.

ÜSTGEÇİTE ESPRİLİ BENZETME

Öte yandan Kaya, Lüleburgaz’ın kronikleşen sorunlarından biri olan çevreyoluyla ilgili esprili bir konuşma yaptı. Çevreyolu yapılana kadar mevcut D-100 karayolunun daha güvenli hale getirilmesi gerektiğini söyleyen Kaya, karayolundaki tek üstgeçidin yetersiz ve eski olduğunu kaydetti.

Kaya, “Lüleburgaz’da bir üstgeçidimiz var. Bunu da muhtemelen Mimar Sinan yaptı. Lüleburgaz’ın bir tane üst geçide ihtiyacı var” dedi.

 

Bu haber 974 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter