26 Şubat 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Dünyayı güzelleştiren 3,5 saat
Lüleburgaz # 11 Şubat 2020 Salı 07:19

Metin KARAKUŞ

Babaeski’de otopark işletmeciliği, çekici ve kurtarıcı hizmeti veren İsmail Yılmaz, Almanya’da aylık olarak yayınlanan ‘Metal is Peace Tour’ dergisinde yer aldı.

Atatürk Mahallesi, Festival Alanı, Osmaniye köyü yolu üzerinde 11 yıldır otopark işletmeciliği, çekici ve kurtarıcı hizmeti veren bir şirketin temsilcisi olan İsmail Yılmaz, 4 Mayıs 2019 tarihinde motosikleti ile dünya turuna çıkan Alman vatandaşı Dr. Helge Kleifeld isimli sürücünün otobanda Babaeski-Lüleburgaz arasında arızalanan motosikletini çekici ile otoparka çekip, patlayan lastiklerini tamir ettirdi ve motosikletin bakımını yaptırdı. 

Alman Dr. Helge Kleifeld, Almanya’ya döndükten sonra bu olayı ‘Metal is Peace Tour’ adlı dergiye anlatarak dünya turunu, sadece 3,5 saat duraklama sonrası tamamladığını belirtti.

Kleifeld, İsmail Yılmaz’a gönderdiği övgü dolu mektubunda “Sevgili Yardım Melekleri” diye başlayan ve ayrıca yaşadıklarını anlattığı “Metal is Peace Tour” dergisinden bir adet gönderdi.

Yılmaz, gelen mektup karşısında çok duygulandığını belirterek; “Babaeski ve çevresinde, yaklaşık 11 yıldır yolda kalanlara hizmet veriyoruz. Tabii bu mektup olayı ve dergide yer almamız beni çok duygulandırdı, ayrıca çok mutlu oldum. Sonuçta yabancı bir vatandaşın Babaeski’den güzel duygu ve düşüncelerle ayrılması bizim ülkemizin tanıtımı açısından da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi bizlerde bundan sonra da işimizi aynı ciddiyet ve kararlılıkla yapmaya devam edeceğiz. Biz de kendisine bu güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyoruz”

Bu haber 846 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter