28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP Kadın Kolları’nda Yılmazoğlu dönemi
CHP Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları’nın yeni başkanı seçimde tek aday olan Güzeri Yılmazoğlu oldu.
Lüleburgaz # 11 Şubat 2020 Salı 07:17

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları’nda seçim heyecanı yaşandı.

Seçimi, tek aday olan Güzeri Yılmazoğlu 274 oy alarak kazandı.

Bu sonuçla birlikte CHP’de yeni ilçe kadın kolları başkanı Güzeri Yılmazoğlu olurken, tekrar aday olmayarak görevini devreden Münevver Ardagül veda etti.

Seçimde veda konuşması yapan Ardagül, görevini tamamladığını belirterek, “Sıcak koltukların cazibesine değil, ülkemize CHP’nin sıradan neferi olarak görev yapmaya, Atatürk’ün çağdaş kadınlarıyla kol kola olmaya devam edeceğim” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN KADIN OLMAKTIR”

Görevi süresince çok sayıda çalışmaya imza attıkların kaydeden Ardagül, “Görevi devretmenin benim için bir veda değil, yeni bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Başkanlığım süresince seçim, referandum süreçleri, ülkede artan kadın cinayetleri, tecavüzler, toplumsal cinsiyet sorunları, yoksulluk, yolsuzluk, doğal afet ve daha birçok gündem oluşturan konularda mücadele verdik. Bu mücadeleyi verirken yeni hedefler ile partimiz adına çıtayı yükseltecek çalışmalara yönetimimle birlikte imza attığımızı düşünüyorum. Benim için önemli olan kadın olmaktır. Çünkü kadın annedir, üretendir, koruyandır, güzelleştirendir. Siyasetin, ülkenin içinde bulunduğu bu olumsuzluklardan çıkışı altı oku yakasına değil kalbine, Atatürk’ün düşüncelerini beynine kazıyan kadınlardır” diye konuştu.

 

Bu haber 856 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter