26 Şubat 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP Babaeski’de yeniden Bingöl
CHP Babaeski Kadın Kolları’nın 37.Olağan Genel Kurulu’nda tek aday olan Başkan Hatice Gül Bingöl, yeniden bu göreve seçildi.
Lüleburgaz # 11 Şubat 2020 Salı 07:15

Metin KARAKUŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Kadın Kolları 37.Olağan Genel Kurulu toplantısı yapıldı.

Seçime tek liste giren mevcut Başkan Hatice Gül Bingöl, 81 oy ile ikinci kez başkan seçilerek, üyeler nezdinde güven tazeledi.

Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonunda gerçekleşen Genel Kurula, CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Karahalil Belediye Başkanı Aykut Yakut, CHP Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Sevil Kaynak, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, CHP Pehlivanköy İlçe Başkanı Hasan Şerif Aydın, CHP Kırklareli Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün, CHP Pehlivanköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezihe Pekcan, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, bazı Oda ve Dernek Temsilcileri ve partililer katıldı.

Yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından Genel Kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile birlikte başladı.

Divan Kurulu Başkanlığına CHP Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Sevil Kaynak, Başkan Yardımcılığına CHP Kırklareli Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gül Şengün, Üyeliklere ise CHP Pehlivanköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezihe Pekcan ve CHP Babaeski İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Alev Cengiz Yayak seçildi.

“İKİNCİ VE SON KEZ ADAYIM”

Bingöl, yaptığı açılış konuşmasında; Bizler 12 Ocak 2018 tarihinde yapılan seçimle göreve başlamıştık. Çalışmalarımızda il kadın kolları başkanlığı, ilçe örgütümüz ve belediye başkanlığı ile uyum içerisinde çalışmaya özen gösterdik. Bu dönem içerisinde çalışmalarımızda bizlere destek olan herkese teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca yağmur, çamur demeden, hastalık ve yorgunluk bilmeden ev ev sokak sokak dolaşan, evini, işini, çocuğunu ihmal ederek, inandığı değerler uğruna mücadele eden yönetim kurulu üyesi yol arkadaşlarıma, parti üyesi kadınlarımıza ve geçmiş dönemlerde bizlere çalışmaları ile ışık tutan yol açan kadın kolları başkanlarımıza çok teşekkür ederim. Bu seçim bittikten sonra sorumluluklarımız yeni başlamaktadır. Ülkemizin ekonomik sorunları herkesten önce biz kadınları rahatsız etmektedir. Mutfakta kaynamayan aşımız, çocuklarımızın işsizlik sorunları, emeğimizin karşılığını alamamamız, kadına ve çocuklara yapılan şiddet ve taciz olayları öncelikli olarak biz kadınları anneleri ziyadesi ile üzmekte ve düşündürmektedir. Değerli yol arkadaşlarım; bu seçimde de karşınıza kadın kolları başkanlığına aday olarak ikinci ve son kez çıkışım olmaktadır. Bundan sonra donanımlı genç arkadaşların bayrağı ele alarak taşımaları en büyük arzumdur” dedi.

Gündem maddelerinin tek tek oylanarak ibra edildiği Genel Kurulda, daha sonra tek liste ile seçime geçildi. 

Yapılan seçim sonucunda 81 oy alan Hatice Gül Bingöl, CHP Babaeski İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi. Divan Kurulu tarafından yapılan tasnifte; ayrıca 2 oy geçersiz sayıldı ve 2 oy da boş çıktı.

CHP Babaeski Kadın Kolları’nın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan Hatice Gül Bingöl, Yönetim Kurulu Üyeleri; Emel Abalı, Yücel Barut, Özlem Duman, Seyhan Sordu, Selma Akaner, Nuriye Bayraktar, Sermin Güngör,  Gönül Şenol, Candan Azabağaoğlu, Fadime Boztunç, Eda Ruhet Kılıç, Aysun Üzülmez, İnci Balmumcu, Kader Dayan, İrem Sert ve Alev Yayak.            

Bu haber 533 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter