28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Üretimde kalite için imzalar atıldı
Kırklareli # 11 Şubat 2020 Salı 07:14

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2023 hedefleri doğrultusunda hazırlanan "Kırklareli Tarımda Projelerle İlerliyor" adlı eğitim projesi, Trakya Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen imza töreni ile birlikte hayata geçti.

Tarım ve hayvancılık alanlarında yeni fikirler ve yeni oluşumlar amaçlayan proje doğrultusunda İl müdürlüğü personeline eğitim verilerek, et, süt ve özellikle bal gibi hayvansal kaynaklı gıda kalitesini ve verimini arttırmak amaçlanıyor.

Tarım ve Orman İl Müdürü Funda Eylem Özel; "Kırklareli et, süt ve özellikle bal gibi hayvansal kaynaklı gıda üretiminde ülkemizin nadir şehirlerindendir. Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda 2023 yılından da önce bu ürünlerin kalitesini, verimini arttırmaya yönelik projeler hazırlayacağız. Projelerimiz gıdalara yönelik olarak başlayacak fakat bununla da sınırlı değil. Kırklareli tarım ve hayvancılık yönünden de yüksek potansiyeli olan bir şehirdir. İnşallah ilimizin refah seviyesini arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de Trakya bölgesinde yerli tohum ve hayvancılık üzerine çalışma yapmayı ve bu konu ile ilgili Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Söz konusu proje ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında kırsal kalkınmanın hızlanması ve kısa vadede sonuçlar alınması bekleniyor.

 

 

Bu haber 393 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter