28 Şubat 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tekirdağ’a yeni çevre yolu
Güncel Gündem # 11 Şubat 2020 Salı 07:12

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Çorlu-Ergene yol ayrımı Tekirdağ çevre yolu açılış törenine katıldı.

Şentop, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Tekirdağ'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Yolların kaliteli hale getirmesiyle trafik kazalarının da azaldığını vurgulayan Şentop, Türkiye'nin birlikte olundukça güçlendiğinin altını çizdi.

Güçlü ve kudretli Türkiye'nin dünyadaki mazlumların da umudu olduğunu ifade eden  Şentop, şunları kaydetti:

"Yalnız bizim ülkemizin değil, dünyanın değişik bölgelerinin, mazlumların da bizim çalışmamıza ihtiyacı var. Güçlü ve kudretli bir Türkiye onlar için de bir umut ve direnç kaynağıdır. Şundan eminim, birbirimize sarıldıkça büyüyor ve ilerliyor, kendi içimizde sebebi ne olursa olsun kavga edip ayrıştıkça zayıflıyor ve değişik, saldırılara açık hale geliyoruz. Birbirimize sarılmaya daima ihtiyacımız var."

 “ÇORLU TRAFİĞİ RAHATLAYACAK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan da, Tekirdağ'ın İstanbul'a yakın olmasının pek çok avantajı beraberinde getirdiğini, gelişiminin önü her zaman açık olan Tekirdağ'ın ulaşım ve altyapısına bugüne kadar 5,5 milyar lira yatırım yapıldığını vurguladı.

Açılacak yolun pek çok faydası olduğuna dikkati çeken Bakan Turhan, "Bu projeyi, Tekirdağ- İstanbul ayrımı ile İstanbul-Edirne arasındaki bölünmüş yolda sürekliliği sağlamak ve Çorlu şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla hayata geçirdik." dedi.

Konuşmaların ardından dua edilip kurdele kesilerek yolun açılışı gerçekleştirildi.

TBMM Başkanı Şentop ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan açılışın ardından yolda deneme sürüşü yaptı. 

 AA

Bu haber 629 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter