14 Temmuz 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Baza karşı imza kampanyası başladı
Hürriyet Mahallesi’nde bir plazanın çatı katına havalandırma süsü verilerek kurulan baz istasyonuna karşı mahalle sakinlerinin düzenlediği imza kampanyası başladı.
Lüleburgaz # 03 Aralık 2019 Salı 07:57

Tansu Edip GÖKBUDAK

Hürriyet Mahallesi’nin İstasyon Caddesi ile D-100 Karayolu’nun kesiştiği noktada bulunan bir plazanın çatı katına kurulan baz istasyonuna karşı mahalle sakinlerinin imza kampanyası başladı.

 Kendilerine hiçbir şekilde danışılmadan, baz istasyonunun gizlice yapıldığını söyleyen mahalle sakinleri konuyu Lüleburgaz Kaymakamlığı’na iletmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda Hürriyet Mahalles’'nde imza kampanyası başlatıldı.

CUMA’YA KADAR SÜRECEK

Kampanyayla ilgili Görünüm Gazetesi’ne konuşan mahalle muhtarı Gürsel Güney, kampanyanın Cuma gününe kadar süreceğini söyledi. Güney, “Baza karşı mücadelemizi her kulvarda artırarak devam ediyoruz. İmza kampanyamız Cuma gününe kadar devam edecek. Sağlığını düşünen bütün mahalle sakinlerimizi baza karşı imza atmaya çağırıyorum. Gelin, sağlığınız için imza atın, baza karşı durun” diye konuştu.

“HALKIN GÜCÜ KAZANACAK”

Baz istasyonlarının çevreye elektromanyetik sinyal yaydığını ve bu sinyallerin uzmanlarca zararlı olduğunun belirtildiğini söyleyen Güney, “Sağlığımızla oynayamazlar. Şimdiye kadar o baz istasyonunu kuran mülk sahibinden ses çıkmadı. İnsanlar bizim verdiğimiz mücadele sonunda her şeyin para olmadığını görecekler. Biz bu mücadele sonunda kazanan taraf olacak. Paranın gücü kaybedecek, halkın gücü kazanacak. Kimse en küçük bir yerde bile halka sormadan hareket edemeyeceğini görmüş olacak” dedi. 

 

Bu haber 398 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter