10 Ağustos 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
"Zararı yoksa niye saklıyorlar?"
Hürriyet Mahallesi’nde bir binanın çatı katına havalandırma süsü verilerek kurulan baz istasyonuna tepkiler çığ gibi artmaya başladı. Hürriyet Mahallesi Muhtarı Gürsel Güney ve azaları, mahalleliden izinsiz kurulan baz istasyonunun kaldırılması için bugün imza kampanyası başlatacak.
Lüleburgaz # 02 Aralık 2019 Pazartesi 06:31

Tansu Edip GÖKBUDAK

Hürriyet Mahallesi Işıklar mevkisinde bir plazanın çatısına havalandırma süsü verilerek kurulan baz istasyonuna tepkiler arttı.

 Yaşanan duruma isyan eden mahalle sakinleri, mahalle muhtarı Gürsel Güney’in de öncülüğüyle harekete geçerek imza kampanyası başlatmaya karar verdi. Bugün Hürriyet Mahallesi Muhtarlığı’nda başlatılacak imza kampanyasına ise desteğin büyük olması beklenirken, Güney yaşanan akıllara zarar olayla ilgili Görünüm Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

“KANSER OLMAK İSTEMİYORUZ”

Güney, baz istasyonuna karşı verdikleri mücadeleyi çocukları için yaptıklarını söyleyerek, “Biz çocuklarımıza temiz bir Lüleburgaz bırakmak istiyoruz. Kanserden ölüm oranlarında Türkiye 1’incisi olan bir şehrin insanı olarak evlerimizin dibinde baz istasyonu istemiyoruz. Birilerinin para kazanma hırsı yüzünden kanser olmak istemiyoruz” diye konuştu.

“ZARARI YOKSA NİYE SAKLIYORLAR?”

Baz istasyonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığına zararı olduğunun uzmanlarca söylendiğini belirten Güney, “Bazı kesimler baz istasyonunun zararsız olduğunu söylüyor. Baz istasyonunun zararı yoksa niye saklama gereği duyuyorlar. Havalandırma ünitesi görünümü vererek insanları kandırmaya çalışıyorlar. Ancak biz bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. Halk sağlığına karşı olanların sonuna kadar karşısındayız” dedi.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”

Baz istasyonunun sadece Hürriyet Mahallesi’ni tehdit etmediğini, Kurtuluş ve Kocasinan Mahalleleri’ni tehdit ettiğini söyleyen Güney, “Baz istasyonu öyle bir yerde ki, bulunduğu bölge 3 mahallenin kesişim noktasında.  Bu nedenle bugün başlatacağımız imza kampanyasına sadece mahalle sakinlerimizi değil, herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

“HEP BERABER DUR DİYELİM”

Güney, son olarak şöyle konuştu; “Kanserden ölmek istemiyoruz. Sağlığımızla oynanmasını istemiyoruz. Çocuklarımız için, geleceğimiz için gelin bu baz istasyonuna hep beraber dur diyelim. İnsanların para kazanma hırsıyla, halk sağlığını düşünmeden oldubittiye getirmeye çalıştığı bu olaylara dur diyelim. Halkın gücünün kendi paralarının gücünden üstün olduğunu gösterelim.”

 

Bu haber 2734 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter