14 Temmuz 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bir sonraki can yakmasın!
Lüleburgaz Zafer Mahallesi’nde Büklüm Caddesi ile Tekcan Caddesi’nin birleştiği noktada 10 gün arayla yaşanan ikinci kazanın ardından çevre sakinleri yolda önlem alınmasını istedi.
Lüleburgaz # 30 Kasım 2019 Cumartesi 07:25

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Zafer Mahallesi’nde Büklüm Caddesi ile Tekcan Caddesi kesişiminde meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

28 Kasım akşamı saat 20:30 sıralarında meydana gelen kazada Büklüm Caddesi’nde seyir halinde olan 39 LJ 525 plakalı otomobil ile Tekcan Caddesi’nde seyir halinde olan 39 ST 984 plakalı otomobil iki caddenin kesişiminde çarpıştı.

 Kazada yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

10 GÜN ARAYLA İKİNCİ KAZA

Perşembe akşamı yaşanan kazanın aynı noktada 10 gün arayla yaşanan ikinci kaza olduğunu söyleyen çevre sakinleri, daha büyük bir kaza yaşanmadan bölgede önlem alınmasını istedi.

Daha önce Emel Caddesi ile Tekcan Caddesi’nde yaşanan kazaların ardından kasis ve trafik levhalarıyla önlem alındığını hatırlatan mahalle sakinleri; “Tekcan Caddesi ile Büklüm Caddesi kesişiminde de trafiğin yoğun olduğu saatlerde hem sürücüler hem de yayalar tehlike atlatıyor. Gerek hız, gerekse dikkatsizlik daha büyük kazalara davetiye çıkarıyor. Bölgede kasis ve trafik levhalarıyla önlem alınmasını istiyoruz. Bu yolu kullanan işçi ve öğrenci servisleri var, okula giden öğrenciler var. 10 gün arayla aynı yerde aynı şekilde bu ikinci kaza. Üçüncü kaza kimsenin canını yakmasın” dediler.

Bu yılın Mart ayında Zafer Mahallesi'nde Emel Caddesi ile Tekcan Caddesi'ni birleştiren yolda bir hafta arayla 2 ayrı kaza olmuş, her iki kazada da sürücüler yaralanmıştı.

Mahalle caddede sık sık trafik kazalarının meydana geldiğini söyleyerek duruma tepki göstermişti. 

Görünüm Gazetesi’nde yayımlanan haberin ardından bölgede kasis ve trafik levhalarıyla önlem alınmıştı.

 

 

Bu haber 4050 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter