06 Temmuz 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Üçüncü pazaryerinin günleri belli oldu!
Lüleburgaz’da açılması planlanan 3’üncü pazaryeri olan Atatürk Mahallesi Semt Pazarı’nın hangi günler faaliyet göstereceği belli oldu. Lüleburgaz Belediye Encümeni’nden çıkan karara göre Atatürk Mahallesi Semt Pazarı Salı ve Perşembe günleri hizmet verecek. Encümen kararı Pazartesi günü Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde oylamaya sunulacak.
Lüleburgaz # 30 Kasım 2019 Cumartesi 07:20

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi’nin Seyyar Pazarcılar Odası ve kent esnafının talebi doğrultusunda hayata geçirdiği 8 Kasım Semt Pazarı’nın ardından yapılması planlanan Atatürk Mahallesi Semt Pazarı’yla ilgili detaylar birer birer ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Lüleburgaz Belediye Encümeni’nde alınan karara göre Atatürk Mahallesi Semt Pazarı’nın Salı ve Perşembe günleri olması öngörüldü. Encümen kararı, 2 Aralık Pazartesi günü gerçekleşecek Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde gündeme gelip oylamaya sunulacak.

SALI VE PERŞEMBE FARKLI KONSEPT

Atatürk Mahallesi’nde Kenar, Kamer, Göktuğ ve Aytuğ Sokak kesişimindeki alana yapılmasına karar verilen semt pazarında hangi gün hangi konseptin olacağı bilgisine Görünüm Gazetesi ulaştı. Belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre semt pazarında Salı günleri üretici ve gıda, Perşembe günleri de giyim pazarı olacak.

HAFTANIN 6 GÜNÜ PAZAR

Belediye Encümeni’nin aldığı bu karar mecliste onaylanırsa, Lüleburgaz’da Cuma günleri hariç haftanın 6 günü pazar açılmış olacak.

8 KASIM’IN EK YERLEŞTİRMELERİ YAPILDI

Öte yandan 8 Kasım Semt Pazarı’nda boş olan yerlere de ek yerleştirmeler kurayla belli oldu. Buna göre semt pazarına 48 üretici, 18 giyim ve 2 balıkçı daha eklendi. Pazaryerinde sadece giyim bölümünden 4 yerin boş olduğu öğrenildi. Bu sonuçlarla birlikte 8 Kasım Semt Pazarı’nın yüzde 98 doluluk oranına ulaştığı öğrenildi.

Bu haber 5129 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter