06 Temmuz 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası
Lüleburgaz # 30 Kasım 2019 Cumartesi 07:19

Her yıl 1-7 Aralık arasında acil sağlık hizmetlerinin tanıtımını ve toplumsal farkındalığı artırabilmek amacı ile kutlanan "Acil Sağlık Hizmetleri Haftası" dolayısıyla Kırklareli Sağlık Sen Şube Başkanı Asım Günerhan açıklamalarda bulundu.

Başkan Günerhan yaptığı açıklamada; "İnsanlık, tarih boyunca pek çok hastalıkla savaştı. Hep mutlak zaferleri olmadı. Kayıplarından öğrendikleriyle mücadeleye devam etti. Yüzyıllar boyu süren, nice hayatlara, paralara mal olan, tecrübelerle harmanlanmış uçsuz bucaksız bir bilgi birikimi kazandı. Bu birikim elbette çok önemli aşamalar kaydetti. Ancak insanların hastaları tanımak, hastalıkları fark etmek, etkeni bulmak, tedaviyi sağlamak döngüsündeki zamana karşı savaşı hiç hız kesmeden devam etti" diye konuştu.

112 PERSONELİNİ UNUTMADI

Başkan Günerhan; "Artık hepimizin hayatının bir parçası olan, sağda solda duyduğumuz; kalp krizi, inme, ciddi enfeksiyonlar vb. gibi modern toplumlarda insanların başta gelen ölüm sebepleriyle mücadelede hızlı olmak, doğru tedaviye erken başlamak en önemli silahlarımız. Bu da yalnızca iyi organize olmuş, bilgi ve ekipman yönünden donanımlı sağlık personelinin yer aldığı etkin bir acil sağlık hizmeti ile mümkündür. Zor anlarımızda aklımıza ilk düşen numara olan "112", bu anlamda en büyük şansımız ve fırsatımızdır. 112 personelinin sınırlı imkanlarla en iyi hizmeti vermeye çalışan fedakar sağlık çalışanları olduğu unutulmamalıdır" ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 688 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter