03 Temmuz 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Evrensekiz ASM’de inşaat tamamlandı
Lüleburgaz # 30 Kasım 2019 Cumartesi 07:17

Kırklareli Valisi Osman Bilgin'in 3 ay önce Lüleburgaz’a bağlı Evrensekiz Beldesi’ne müjdelediği Aile Sağlığı Merkezi tamamlandı.

Evrensekiz Beldesinde vatandaşlara sağlık hizmeti sunulan Aile Hekimliğinin, fiziki şartların Aile Sağlığı Merkezine uygun olmaması ve 2 katta asansörsüz bir binada hizmet vermesi nedeniyle yeni hizmet binası yapımı ihtiyacı ortaya çıkmasıyla birlikte Aile Sağlığı Merkezi yapılması kararı alınmıştı.

Vali Bilgin yaptığı açıklamada yapımı tamamlanan ve en kısa sürede hizmete açılacak Evrensekiz Aile Sağlığı Merkezi’nin, ülkemize, ilimize, ilçemize, beldemize hayırlı olmasını temenni ederek başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya, Milletvekili Selahattin Minsolmaz’a, emeği ve katkısı olanlara şükranlarını sundu.                          

Aile Sağlığı Merkezi binasında; 2 adet Muayene Odası, 1 adet Tıbbi Müdahale Odası, 1 adet Laboratuvar, 1 adet Gebe İzlem ve Aile Planlama Odası, 1 adet Aşı ve Bebek Çocuk İzlem Odası, 1 adet Emzirme Odası, 1 adet Kat Ofisi planlandı.

Binanın tamamlanmasının ardından vatandaşlara Sağlık Bakanlığı kalite standartlarına uygun ve modern fiziki koşullarda sağlık hizmeti sunulacak.

 

Bu haber 1318 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter