14 Temmuz 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/40 SATIŞ
Resmi İlanlar # 29 Kasım 2019 Cuma 09:23

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Durak Mahallesi, Eski İstasyon yolu Mevkii, 1444 Ada, 1 Parsel noda tapuya kayıtlı, 1.110,89-m2 alanlı , tapuda arsa vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda parsel; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Durak Mahallesi sınırları içerisinde, İstasyon Caddesinin yaklaşık 350m batısında konumludur. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel arazlar ve zorda olsa mahalle merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; boş konut imarlı arsalar, tarımsal amaçlı kullanılan araziler ve az sayıda 1-2 katlı olarak inşa edilmiş müstakil tarzda mesken amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bölgenin her türlü teknik altyapısı kısmen tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Dava konusu parsel ile ilgili herhangi bir kısıtlayıcı(sit alanı, heyelan, deprem hasarı vb.) durum bulunmamaktadır. 1444 ada 1 parsel numaralı 1110,89m² alanlı Arsa vasıflı taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şeklini anımsatmakta olup topografik olarak ise düz arazi yapısına sahiptir. Parselin kuzey henüz açılmamış İnönü 1.Caddesine yaklaşık 49m, batı yönden henüz açılmamış Özevin 2.Ara Sokağa yaklaşık 22m, doğu yönden ise henüz açılmamış Özevin 1.Ara Sokağa yaklaşık 22m cephesi bulunmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı ve ekili ürün bulunmamaktadır. Parsel sınırları doğal belirginliğindedir.

İmar Durumu               : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; dava konusu 1444 ada 1 parselnumaralı taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde yer almakta olup Ayrık Nizamda, Taks:0,25 Hmax:6,50/2 Kat olacak şekilde Konut Alanı imarlı olduğu bilgisi edinilmiştir. Parsellerin yola ve yeşil alana terki bulunmamaktadır.

Kıymeti                        : 466.573,80 TL, KDV Oranı          : %18, Yüzölçümü      : 1.110,89 m2

Kaydındaki Şerhler     : Taşınmazın beyanlar bölümündü " 504 Sahifedeki Kuyu bu gayrimenkul ile 505 Sahifedeki gayrimenkul arasında müşterektir" şerhi bulunmakta olup bu şerh ile birlikte satılacaktır.

1. Satış Günü               : 08/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası, 2. Satış Günü          : 03/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Durak Mahallesi, Eski İstasyon yolu Mevkii, 1445 Ada, 5 Parsel noda tapuya kayıtlı, 746,89-m2 alanlı , tapuda arsa vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda parsel; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Durak Mahallesi sınırları içerisinde, İstasyon Caddesinin yaklaşık 350m batısında konumludur. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel arazlar ve zorda olsa mahalle merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; boş konut imarlı arsalar, tarımsal amaçlı kullanılan araziler ve az sayıda 1-2 katlı olarak inşa edilmiş müstakil tarzda mesken amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bölgenin her türlü teknik altyapısı kısmen tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Dava konusu parsel ile ilgili herhangi bir kısıtlayıcı(sit alanı, heyelan, deprem hasarı vb.) durum bulunmamaktadır. 1445 ada 5 parsel numaralı 746,89m² alanlı Arsa vasıflı taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şeklini anımsatmakta olup topografik olarak ise düz arazi yapısına sahiptir. Parselin batı yönden henüz açılmamış Özevin 1.Ara Sokağa yaklaşık 20m cephesi bulunmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı ve ekili ürün bulunmamaktadır. Parsel sınırları doğal belirginliğindedir.

İmar Durumu               : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; dava konusu1445 ada5 parsel numaralı taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde yer almakta olup Ayrık Nizamda, Taks:0,25 Hmax:6,50/2 Kat olacak şekilde Konut Alanı imarlı olduğu bilgisi edinilmiştir. Parsellerin yola ve yeşil alana terki bulunmamaktadır.

Kıymeti                        : 313.693,80 TL, KDV Oranı          : %18, Yüzölçümü      : 746,89 m2

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 08/01/2020 günü 11:45 - 11:50 arası, 2. Satış Günü          : 03/02/2020 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Durak Mahallesi, Eski İstasyon yolu Mevkii, 1445 Ada, 2 Parsel noda tapuya kayıtlı, 1.871,20-m2 alanlı , tapuda arsa vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda parsel; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Durak Mahallesi sınırları içerisinde, İstasyon Caddesinin yaklaşık 350m batısında konumludur. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel arazlar ve zorda olsa mahalle merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; boş konut imarlı arsalar, tarımsal amaçlı kullanılan araziler ve az sayıda 1-2 katlı olarak inşa edilmiş müstakil tarzda mesken amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bölgenin her türlü teknik altyapısı kısmen tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Dava konusu parsel ile ilgili herhangi bir kısıtlayıcı(sit alanı, heyelan, deprem hasarı vb.) durum bulunmamaktadır. 1445 ada 2 parsel numaralı 1871,20m² alanlı Arsa vasıflı taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şeklini anımsatmakta olup topografik olarak ise düz arazi yapısına sahiptir. Parselin batı yönden henüz açılmamış Özevin 1.Ara Sokağa yaklaşık 27m, doğu yönden ise Namık Kemal Caddesine yaklaşık 27m cephesi bulunmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı ve ekili ürün bulunmamaktadır. Parsel sınırları doğal belirginliğindedir.

İmar Durumu               : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; dava konusu1445 ada 2parsel numaralı taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde yer almakta olup Ayrık Nizamda, Taks:0,25 Hmax:6,50/2 Kat olacak şekilde Konut Alanı imarlı olduğu bilgisi edinilmiştir. Parsellerin yola ve yeşil alana terki bulunmamaktadır.

Kıymeti                        : 785.904,00 TL, KDV Oranı          : %18, Yüzölçümü      : 1.871,20 m2

Kaydındaki Şerhler     : Taşınmazın beyanlar bölümündü " 504 Sahifedeki Kuyu bu gayrimenkul ile 505 Sahifedeki gayrimenkul arasında müşterektir" şerhi bulunmakta olup bu şerh ile birlikte satılacaktır.

1. Satış Günü               : 08/01/2020 günü 12:00 - 12:05 arası, 2. Satış Günü          : 03/02/2020 günü 12:00 - 12:05 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2019

 

 

 

 

Ramazan TURA

Satış Memuru

56263

 

 

 

 

 

 

Bu haber 538 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter