10 Ağustos 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Barınaktaki hayvanlara sıcak dokunuş!
Kırklareli # 09 Kasım 2019 Cumartesi 09:26

Metin KARAKUŞ

Babaeski’de faaliyet gösteren Aster Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş’nin Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, Belediye Geçici Hayvan Barınağı’ndaki sokak hayvanları için yer minderi hediye etti.Aster Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. Fabrikası genelinde çalışan personel arasından, her bölümden oluşturulan Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, yaklaşan kış şartları öncesinde sokak hayvanları için yaptıkları 42 adet yer minderini Belediye Geçici Hayvan Barınağı’nda Veteriner Hekim Cenk Ertürk’e teslim ettiler.

Belediye Geçici Hayvan Barınağında düzenlenen etkinliğe, Belediye Veteriner Hekimi Cenk Ertürk, Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ve Aster Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri katıldı.

Yer minderlerini teslim alan Belediye Veteriner Hekimi Cenk Ertürk, yaptığı açıklamada; “Kendilerine bu duyarlı ve faydalı davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bundan sonra sokak hayvanlarımız altlarına koyacağımız bu yer minderleri ile üşümeyecek, kış şartlarında güzel bir ısı yalıtımı olacak bu güzel minderler. Aster Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri sadece bugün gönderdiği minderlerle değil, her gün fabrika personelinden arta kalan yemek artıklarını da bizimle paylaşıyorlar. Aster Tekstil Fabrikası Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, bu sokak hayvanlarına karşı gerçekten çok faydalı işler yapmakta. Ayrıca bizler sadece Aster Tekstil Sanayi kuruluşundan değil, diğer kuruluşlardan da sokak hayvanlarımıza karşı böyle yardımcı olmalarını ve katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Bu şekilde olursa tabii çok daha iyi olur. Yükü hep birlikte paylaşmış oluruz, çünkü her şeyi Belediye’den beklemek yerine bizlerde halk olarak biraz yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum, sonuçta bu hayvanlar herkesin, sadece Belediye’nin değil” dedi.

 

Daha sonra yer minderleri barınaklarda kalan sokak hayvanlarının altına kondu.

 

Bu haber 1104 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter