06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Organik ürünler Bulgaristan’da tanıtılacak
Güncel Gündem # 09 Kasım 2019 Cumartesi 09:14

 Edirne'nin organik yetişen ürünleri Bulgaristan'da tanıtılacak.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, bir tesiste düzenlenen "Eco Woman-Güvenli Yaşam İçin Doğal Kaynakları Yönetme Girişimi"nin tanıtım toplantısında, projenin Bulgaristan Yambol ve Edirne Ticaret ve Sanayi odaları iş birliğiyle hayata geçirildiğini söyledi.

Organik pazarın dünyada önemli bir yer bulduğunu anlatan Zıpkınkurt, "Birçok organik ürünümüz var. Organik ürünler Bulgaristan'da tanıtılacak. Bu ürünler arasında cevizi önemsiyor ve çeşitli çalışmalar yapıyoruz. İnsanlar artık marketlere gittiğinde bio ürünlere bakmaya başlıyor. Bu daha fazla artar ve fiyatı daha uygun olursa, Edirne'de ciddi bir yol almayı planlıyoruz." diye konuştu.

Recep Zıpkınkurt, proje kapsamında organik ürünlerin nisan ayında Bulgaristan'da sergileneceğini ifade etti.

Daha önce de Bulgaristan'ın çeşitli kentleriyle gastronomi projeleri yaptıklarını anlatan Zıpkınkurt, "Gastronomi projeleri turizme katkı sunarak, ekonomik anlamda dönüşler oluşturacak." dedi.

Proje koordinatörü Nuray Pehlivan ise Bulgaristan ile üreticilere ve organik ürünlere yönelik eğitimler düzenleneceğini dile getirdi.

Proje ekibinden Elif Yardımcı da toplantıda bir sunum yaptı.

AA

Bu haber 373 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter