29 Mayıs 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“8 Kasım resmi tatil olsun”
Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç, Lüleburgaz’ın kurtuluşunun 97’nci yıl dönümü olan ‘8 Kasım’ için dikkat çeken bir öneride bulundu. Dinç, “Şehirlerin kurtuluş bayramları kesinlikle resmi tatil olmalı. Milli mücadeleyi veren şehirleriz sonuçta. Kent Konseyi olarak bu konuyu önümüzdeki toplantılarda gündeme getirip, sesimizi Ankara’ya duyuracağız” dedi.
Lüleburgaz # 08 Kasım 2019 Cuma 07:55

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşu olan 8 Kasım’ın 96’ncı yıl dönümünde Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç’ten ses getirecek bir öneri geldi. Dinç, Lüleburgaz’ın Yunan işgalinden kurtulduğu günün önemli bir gün olduğunu ve bu gün resmi tatil olması gerektiğini söyledi. Dinç, Lüleburgaz’ın kurtuluşunun resmi tatil olması için gerekli çalışmaları başlatacaklarını belirtti.

“MUTLAKA TATİL OLMALI”

Dinç, sadece Lüleburgaz’ın değil, düşman işgalinden kurtuluşunu kutlayan bütün şehirlerin o günlerinin resmi tatil olması gerektiğini söyleyerek, “Milli mücadele vermiş şehirleriz sonuçta. Tüm ülkede kurtuluşunu kutlayan şehirlerde mutlaka tatil ilan edilmeli. En azından o şehir ya da ilçe için tatil olmalı. Yerel bazda kurtuluş bayramları olması gerekiyor” diye konuştu.

“ÇALIŞANLAR VE ÇOCUKLAR KATILAMIYOR”

Lüleburgaz’ın kurtuluş gününün hafta içine denk geldiği zaman öğrenim gören çocukların ve resmi kurumlardaki çalışanların bayrama katılamadığını söyleyen Dinç, “Biz kent konseyi olarak bundan önceki toplantılarımızda konuşmuştuk. Kurtuluş günümüz hafta içine denk geldiği zaman çocuklar okullarından izin alamıyor. Çalışanlar bayrama katılamıyor. Benim içinde bulunduğum STK’larımda görevli öğretmenler ve resmi kurumda çalışanlar var. Özel sektörde çalışanlar katılabiliyor ama resmi kurumlarda çalışanlar maalesef katılamıyor. Resmi kurumlardan izin alma yetkimiz de yok” dedi.

“GÜNDEME GETİRECEĞİZ”

Dinç, kent konseyi olarak bu konuyu gündeme getireceklerini söyleyerek, “Lüleburgaz Kent Konseyi olarak Trakya Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na girdik. Birçok konu gündeme getirilebiliyor. Bununla ilgili önümüzde yapılacak olan toplantıda bunu gündeme getirebiliriz. Bununla ilgili çalışmalar yapılabilir. Program dahilinde yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2299 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter