10 Ağustos 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Zorunlu olmadıkça alternatif yolları kullanın!
Lüleburgaz’a bağlı Tatarköy-Hamitabat köyleri arasındaki yolda sık sık su baskınlarının yaşandığı noktaya Lüleburgaz Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından köprü yapılacak. Yaklaşık 1 ay sürecek çalışma nedeniyle sürücülerin alternatif yolları kullanmaları, zorunlu olarak bu yolu kullanacakların da dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
Lüleburgaz # 07 Kasım 2019 Perşembe 07:48

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’a bağlı Tatarköy-Hamitabat köyleri arasındaki yolun ‘Küçükgöl’ olarak bilinen noktasına Lüleburgaz Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından köprü yapımına başlandı.

Yol seviyesinin düşük olması nedeniyle zaman zaman su baskınlarıyla gündeme gelen yolun bu bölümüne köprü yapılması için çalışmalara başlandı.

Yaklaşık 1 ay sürecek olan çalışma kapsamında sürücülere yolun hemen yan tarafında geçiş için servis yolu yapılacak.

Yetkililer, sürücülerin alternatif yolları kullanmaları, zorunlu olarak bu yolu kullanacakların da dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini aktardı.

Hamitabat Köyü Muhtarı Rüştü Tunçer de sık sık su baskınlarının yaşandığı noktaya köprü yapılacak olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek; “Su baskınları nedeniyle yolun trafiğe kapandığı zamanlar da oluyordu. Yapılacak olan köprü kış mevsimi öncesinde köyler arasında ulaşımı daha kolaylaştıracak” dedi.

 

Bu haber 2501 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter