29 Mayıs 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Maskemi takarım farkındalık yaratırım”
Lüleburgaz # 07 Kasım 2019 Perşembe 07:48

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Genç Değişim Lisesi, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından başlatılan "Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım" kampanyasına düzenledikleri basın açıklaması ile destek verdi.

Kongre Meydanı’nda dün saat 14.30’da ellerinde pankartlar ve ağızlarında maske ile toplanan Genç Değişim Lisesi öğrencileri ellerindeki balonları havaya bırakarak farkındalık yarattılar.

Genç Değişim Lisesi öğretmeni Burak Berberoğulları; “Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye'nin dört bir yanındaki lösemili çocuklarımıza ve ailelerine ücretsiz hizmet veren, kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir kuruluştur. Bizler de Genç Değişim Anadolu Lisesi ailesi olarak LÖSEV çalışmaları hakkında daha fazla bilgi toplayıp bunu yakın çevremizle paylaşmak ve LÖSEV ile ilgili farkındalık yaratabilmek adına buradayız. Çocuklarımızın eğitim ve tedavilerinin sürdürülmesinde destek almak bizi çok mutlu edecek. Bu anlamda sizler de lösemili çocuklarımızın bizzat annelerinin el emeği olan birbirinden kıymetli ve özel LÖSEV Dükkan ürünlerinin yer aldığı okuldaki stantlarımızdan alışveriş yapabilir, Genç Değişim Anadolu Lisesi LÖSEV kumbaralarına yardımda bulunabilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Genç Değişim Lisesi, okulda açılan, lösemili annelerin kendi el emekleri ile yaptıkları çeşitli ürünlerin satın alınıp destek olunacağı stantlara vatandaşları davet etti.

 

Bu haber 512 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter