29 Mayıs 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ata’ya bir de böyle bakın
Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan ‘Gençlerin Fırçasından Atatürk’ adlı yağlıboya resim sergisi açıldı.
Lüleburgaz # 07 Kasım 2019 Perşembe 07:46

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi, Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla ‘Gençlerin Fırçasından Atatürk’ temalı resim sergisi açtı.

Bercadia Alışveriş Merkezi’nde 5 Kasım Salı günü saat 17.00’da gerçekleştirilen törene, Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin 2 aylık çalışması ile hazırlanan ‘Gençlerin Fırçasından Atatürk’ temalı 42 yağlıboya resim, 11 Kasım’a kadar sergilenecek.

Törende okulun 2015 yılı mezunu Cansu Oymak Bilir’e de sergiye katkılarından dolayı okul Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya tarafından okulun hazırladığı plaket takdim edildi.

TEK Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Zümre Başkanı Fadime Tomar; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri çerçevesinde okulumuz 10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu yağlıboya resimlerle ‘Gençlerin Fırçasından Atatürk’ temalı resim sergisini açmaya karar verdik.” dedi.

Tomar; “Şairler şiirleriyle, edebiyatçılar romanlarıyla, tarihçiler araştırma yazıları ve makaleleriyle, müzisyenler şarkı ve türküleriyle atamızı anlamaya ve yeni nesillere anlatmaya çalışırlar. Biz de TEK Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü olarak paletimizle, fırçamızla ve renklerimizle atamızı anmaya, anlamaya ve anlatmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Tomar; “Okul Müdürümüz Sedat Çolak’a, Müdür Yardımcımız Doğu Barış Kalender’e ve tüm resim bölümü öğrencilerimize, onların velilerine, kıymetli zamanlarını ayırarak sergimizi onurlandıran değerli ziyaretçilerimize, yerel basınımızın kıymetli emekçilerine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Bu haber 934 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter