27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Facebook İstasyon’ Kırklareli’de kuruluyor
Kırklareli # 07 Kasım 2019 Perşembe 07:45

Facebook’un Türkiye’de 10 ilde açılacak ‘Facebook İstasyon’ adlı Bölgesel Topluluk Merkezlerinden biri de Kırklareli’de kurulacak.

Habitat Derneği, Facebook ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) ortaklığında yürütülen “Sınırlarını Aşan Türkiye Programı” kapsamında Türkiye’de 9 ilde açılacak Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezleri’nin kurulumu kapsamında 8 Kasım Cuma günü saat 11:00’de Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi Toplantı Salonu’nda protokol imza töreni gerçekleştirilecek.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kırklareli’mizin kalkınmasında öncü kuruluş olma vizyonumuz çerçevesinde, küresel ve ulusal düzeyde başlatılan proje ve kalkınma çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Programdan yararlanmasını hedeflediğimiz genç ve kadın girişimci adaylarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve KOBİ’lerimizi Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi protokol imza törenimize davet ediyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ 10 MERKEZDEN BİRİ OLACAK”

Ilık devamında; “Takip ettiğimiz süreçlerden biri olan Sınırları Aşan KOBİ’ler Programı’na, ilimizde bir topluluk merkezi kurarak dahil olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Facebook İstasyon Kırklareli Bölgesel Topluluk Merkezi; İstanbul, Ankara, Gaziantep, Denizli, Samsun, Antalya, Diyarbakır, İzmir ve Kayseri’deki merkezlerle birlikte ülkemizdeki 10 merkezden biri olacak. Projenin uygulanacağı ekonomisi çok güçlü bu kentlerin yanında Kırklareli’mizi de sürecin bir parçası yapmak girişimcilerimiz ve ilimizin ekonomik gelişimi için büyük önem arz ediyor. Projenin Kırklareli’de hayata geçmesi hususunda desteklerini esirgemeyen TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve ekibine, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır’a ve Facebook yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BÖLGESEL İSTASYONLAR HAKKINDA

Sınırları Aşan Türkiye Programı kapsamında bölgesel istasyonların yürütülen programlar ile girişimcilerin dijital araçlar yardımıyla satış ve pazarlama yetkinliklerinin geliştirilmesi ve böylelikle girişimlerin sınır ötesi müşterilere ulaşmaları desteklenecek.

Bölgesel İstasyonlarda gençler, kadınlar ve KOBİ’lere yönelik bulut bilişim, internet güvenliği, sosyal medyanın doğru kullanımı, çevrimiçi emniyet, internet ve yazılım becerileri, finansal okuryazarlık, çocuklara kodlama, programlama, yazılım temel becerisi ve algoritmik düşünme gibi eğitimlerin yanı sıra girişimcilik odaklı programlar düzenlenecek.

 

Bu haber 1275 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter